«30 років рятую життя односельців, а зарплата мала ..»

В селі Кремеш волинська команда РПЛ спілкувалася із  завідуючою  місцевим ФАПом. Жінка розповіла, що працює вже понад тридцять років. Надає пацієнтам медичну допомогу, консультує, навіть рятує життя односельців, а заробітна плата сільського медика дуже низька.«Наше село далеко від міста. А в житті буває по-різному. Хворіють люди. Тиск в стареньких, простудні хвороби в діток. Бувають і непередбачувані ситуації. В будь-який час дня чи ночі хтось стукає у вікно і благає про допомогу. Чи сільська породілля вже народжує. Я тут і за терапевта, і за гінеколога, і за хірурга… Головне моє завдання надати кваліфіковану медичну допомогу до приїзду швидкої. А вона поки доїде до нас розбитими дорогами. .. А тут людське життя  вісить на волоску і потрібно зарадити хворому.  Тому образливо, що моя заробітна плата така, така як в санітарки. Лікар, який  довго вчиться, має стільки грошей, як медсестра», – говорить медик.

«Я знаю, що Олег Ляшко справедливо оцінює роботу українських лікарів і вибиває їм гідну зарплату. Тому підтримую його і бажаю кандидату в Президенти  тільки перемоги. За нього – всі прості волиняни!», – щиро побажала успіхів Лідеру РПЛ завідуюча Фапом.

«Життя і здоров’я українців повинні бути пріоритетом для влади. Саме тому Олег Ляшко ініціював перегляд держбюджету, щоб збільшити видатки на медицину і, зокрема – на підвищення зарплат медичних працівників. Наші лікарі 8 років вчаться, а отримують 3-5 тисяч  гривень  зарплати. В  сусідній Польщі різнороби мають по 12 тисяч  гривень  на місяць. Не дивно, що за таких умов 70 тисяч  кваліфікованих  українських лікарів працюють за кордоном», – прокоментував цю ситуацію керівник Радикальної партії на Волині Володимир Кравценюк.

В лікарнях, і на Волині також, тепер бракує медиків. Поїхали за кордон медсестри, залишили напризволяще хворих лікарі. Тому єдина можливість повернути їх додому – це підвищення зарплат.

«Коли ви робите важливу роботу, рятуєте життя людей і за це отримуєте 3-5 тисяч гривень – це просто ганьба. Мінімальна зарплата для медсестри в Україні має бути 8-12 тисяч  гривень, а для лікаря – мінімум 15-20 тисяч гривень»,- підсумував Володимир Кравценюк.