Андрій Лозовий запропонував надати музеям України більше економічної свободи (відео)

Заступник Лідера РПЛ Андрій Лозовий з трибуни Верховної Ради пропонує  збільшити видатки на культуру, зокрема, на потреби національних музеїв.

«Колись легендарному британському прем’єру Вінстону Черчиллю запропонували в часи Другої світової війни обмежити видатки на освіту і культуру, він спитав: «За що ми тоді воюємо?» Сьогодні у парламенті обговорювалося питання щодо музейної справи. Напередодні я зателефонував директору Одеського художнього музею Олександру Ройтбурду  і поцікавився з якими ініціативами варто виступити. Він пожалівся на мале фінансування культурної галузі, в тому числі, музеїв»,- сказав Андрій Лозовий.

Народний депутат пропонує надати музеям  більше економічної свободи .

«Я вважаю, що зараз надзвичайно важливо дати українським музеям більше економічної свободи, щоб вони могли вільно продавати книжкову продукцію, власні сувеніри та відкривати примузейні кафе для більшої фінансової незалежності, як це робиться в Луврі чи в музеї д’ Орсе»,- підкреслив Андрій Сергійович.

За пропозицією народного депутата, держава має виділити ряд музеїв, яким будуть постійно поповнювати фонди. В час російської агресії складно витрачати кошти платників податків на дорогі картини чи витвори мистецтва, але є змогу поповнювати музейні колекції роботами сучасних українських художників і майстрів, які не гірші за іноземців, але невідомі широкому загалу.

«Таким чином, завдяки фінансовій незалежності музеї отримають кошти на поповнення своїх фондів, бюджет буде наповнюватися, бо платитимуться податки, а наші прекрасні художники стануть відомими на весь світ»,- підсумував Андрій Лозовий.

Важливо, що Олег Ляшко закликав об’єднати  зусилля для захисту української культури.