Будинок з коноплі втричі менше енергозатратний, ніж з бетону

Будинок з коноплі втричі менше енергозатратний, ніж з бетону

Про перспективність  для українського бізнесу такої нової нішової культури, як технічна конопля ми вже інформували. Проте з коноплі можна … будувати будинки.

Перші конопляні будинки вже є в США, Канаді та Ізраїлі. Технології будівництва змінюються і стають все більш досконалими.

Звичайно, канабіс, це – не бетон, але  виявляється ще в стародавні століття римляни використовували швидко ростучу коноплю для будівництва мостів і жител .

В будівництві  використовують волокна конопель і змішують їх з вапном, отримуючи легкий і натуральний аналог бетону, який добре зберігає тепло і володіє відмінними ізоляційними властивостями.  В будинку з конопель немає шкідників, немає цвілі, тут хороша акустика, низька вологість і немає пестицидів.

При цьому, використовується спеціальний вид конопель, який може вирости до 15 футів (4,5 метра) і досягати  майже 2 см в діаметрі. Серцевина рослини утворена жорсткими волокнами, які використовують для виробництва мотузок, вітрил і навіть паперу.

Конопля, як правило, висаджується навесні і після того, як рослину  зрізають,  залишають сохнути протягом декількох днів. Потім ці висушені волокна використовують для приготування будівельного матеріалу – підсумком виробництва є так звані «конопляні цеглини».

Цікаво, що перший «конопляний будинок» був побудований ще в 2010 році в американській Північній Кароліні.  Сьогодні в країні вже  50 таких будинків. Але в США не так багато людей, які вирощують коноплю – в Канаді таких фермерів вдвічі більше, і в провінції  Юньнань  Китаю близько 10 000 фермерів вирощують канабіс. Приблизно 30 країн  вже  виробляють коноплю і цей список включає в себе Іспанію, Австрію, Україну, Росію та Австралію.

Виробники кажуть, що «конопляні цеглини» ідеально підходять для малоповерхового будівництва, також вони мають більш низький вуглецевий слід, вимагаючи в три рази менше тепла для обігріву житла, ніж  з традиційного бетону.

Але конопля не повинна використовуватися на рівні землі – так вона втрачає стійкість до цвілі і гниття. У цьому випадку її потрібно захистити від зовнішнього впливу плитами з оксиду магнію, інакше цеглини можуть втратити здатність поглинати і виділяти воду.

Тим не менше, використання конопель стає щораз  ширшим! Будинки зводяться в Вашингтоні і Денвері, перший такий будинок в Ізраїлі був побудований в березні минулого року на схилах гори Кармель, ще один будинок був побудований в Канаді і ще п’ять конопляних будинків з’явилося в Великобританії .

«Унікальний природний будівельний матеріал – стійкий, екологічно чистий. Кожна конопляна цеглинка – втричі менш енергозатратна, ніж  традиційний бетон. А  сама  серцевина рослини утворена жорсткими волокнами,  з яких можна виробляти не тільки цеглини, але й мотузки, вітрила і, навіть, папір. Заробляють на канабісі вже китайські фермери. Наступними в цьому списку мають бути українські, волинські виробники. Для вирощування цієї важливої сільгоспкультури потрібна лише ліцензія, яку можна отримати. Ця ніша в світовому бізнесі поки що обмежена, отож рухатись українським аграріям та будівельникам  є куди. І не тільки вирощувати коноплю. Але й освоювати нові технології будівництва. Зводити конопляні будинки, виробляти унікальні будматеріали. І пропонувати цю продукцію в Європі. Це – нові перспективи розвитку, співпраця на міжнародному рівні, хороша окупність та вдалий старт для одноосібників та малого бізнесу Волині», – прокоментував керівник РПЛ на Волині Володимир Кравценюк.

Лохина – одна з найбільш  популярних ягід для інвестицій в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів