Чотири десятки сортів хурми плекає садівник на Західній Україні

Чотири десятки сортів хурми плекає садівник на Західній Україні

Західна Україна – відтепер радує нас сонячною хурмою. Екзотичний, смачний і надзвичайно корисний фрукт полюбляє багато українців. Але щоб вирощувати гостю з Іспанії у нас?! Це неймовірно, але можливо.

Іван Мерлавський з Чортківського району на Тернопільщині вирощує 40 сортів хурми. Перші саджанці сорту Тамкам та Іччі кі кей джіро садівник привіз з Америки. Вони морозостійкі та можуть витримувати до 26°С морозу. Хурма доволі нетипове дерево для тернопільського регіону. Її батьківщина — Кавказ і Японія. За словами Івана Васильовича, щоб домогтись отримання високих врожаїв під посадку дерев необхідно обирати сонячне місце без протягів.

«Молоді дерева, спочатку висаджую в горщики, вони зимують в підвалі. Коли саджанці підростуть, добре укоріняться, висаджу надворі», — розповідає садівник.

Низ горщиків Іван Мерлавський вистеляє шкаралупами волоських горіхів, каже, що вони найкраще виконують функцію дренажу. Втім, можна й брати перевірений керамзит. Чорнозем для заморського дерева не годиться, найкраще підходить торф або спеціальний ґрунт для цитрусових.

«Після посадки хурму необхідно постійно поливати. Вона відмінно переносить надлишок вологи, проте без її наявності молоді дерева можуть загинути. Хурма відноситься до числа рослин, які нормально почувають себе на бідних ґрунтах, її краще недогодувати, ніж перегодувати мінеральними і особливо органічними добривами», — радить фахівець.

За його словами, для підживлення дерев можна використовувати органічні добрива, навіть листя дерева та деревний попіл. Це найкраща профілактика від шкідників. Окрім цього, з середи вересня листя дерев можна обробляти монофосфатом калію, щоб гілки зміцніли і визріла кора.

«Завжди прищипую або обрізую головний пагін на однорічках. Тоді всі соки підуть у бічні гілки, вони швидше розвиватимуться. Загалом з хурмою дуже мало клопоту і вона не потребує особливого догляду, головне — висадити її в правильному місті», — підсумував садівник.

«Українці – садівники з діда прадіда і великі працелюби. Можуть не лише звичну ожину чи малину, але й хурму вирощувати, про що свідчить досвід нашого сусіда тернополянина Івана Мерлавського. На волинському Поліссі морозостійка хурма теж може прижитись, вологи в нашому регіоні вистачає. Сподіваюсь, що в нашому регіоні ми теж зможемо почути про аматорів, які збирають щедрі врожаї цієї культури. А коли ще буде належна підтримка  від держави, то волинська хурма створить гідну конкуренцію недешевій імпортній», – переконаний керівник Радикальної партії на Волині Володимир Кравценюк.

Важливо, що технічна конопля – успішний трамплін для зміцнення фермерства на Волині.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів