Депутати облради від РПЛ у складі комісії відвідали заповідне урочище «Воротнівська дача». Результати шокуючі.

Депутати облради від РПЛ у складі комісії відвідали заповідне урочище «Воротнівська дача».  Результати шокуючі.

«Ліс, як каже Лідер  Радикальної партії Олег Ляшко, годує українців. Це не лише зелені легені нашої держави, нашої Волині. Це – деревообробні підприємства, на яких сотні  робочих місць для волинян, це – сталий  розвиток нашої економіки, надходження валюти та обов’язкових податкових платежів – до місцевого та національного бюджетів, – коментує ініціативу створення тимчасової контрольної комісії з питань лісогосподарства в. о. голови Волинської ТО РПЛ Володимир Кравценюк.– Пам’ятаю, як нещодавно перебуваючи на Волині, Олег Ляшко говорив  жителям Цумані  про важливість  дії мораторію на вивезення лісу-кругляку, який ініціювала Радикальна партія.За його словами, якісні меблі, вироблені в Україні, коштують набагато дорожче, ніж контрабандна деревина. Саме тому  наші депутати  А. Грицюк та Ю. Ройко  ініціювали створення  Тимчасової комісії  Волинської обласної ради, аби разом з громадськістю зупинити неконтрольовану  вирубку лісів області та інші оборудки, про які інформують наших  депутатів волиняни.»
Інформуємо небайдужих краян Волині, що з ініціативи фракції Радикальної партії Олега Ляшка у Волинській обласній раді створено  Тимчасову  контрольну комісію з питань, що вникають у лісовій сфері, яку очолив  депутат Анатолій Грицюк.  Обранець волинської громади  разом з колегою Юрієм Ройком неодноразово  з трибуни волинського парламенту  піднімали  питання збереження  волинського  лісу. До складу комісії також увійшли представники всіх депутатських фракцій, яким  небайдуже майбуття волинського лісу і яких не задовольняє той стан справ, який склався в лісовій галузі Волині.Група депутатів комісії  вже побувала в Колківському, Маневицькому та Городоцькому  лісових господарствах і, як стверджує у своїй публікації голова фракції РПЛ Юрій Ройко, «не просунулися далі директорських кабінетів. Там ми зіткнулись, м’яко кажучи з відсутністю  будь-якого ентузіазму до співпраці». Далі Юрій Петрович, як фахівець з лісогосподарською освітою, пояснює актуальність створення Тимчасової  комісії облради.

«В суспільстві існує небезпідставна напруга і велика занепокоєність  навколо діяльності лісівників: незаконні  рубки і недотримання Санітарних правил, ведення мисливського господарства і відношення до об’єктів ПЗФ, здача в оренду виробничих потужностей, спецтехніки і «хазяйнування»  в колишніх колгоспних лісах, скорочення штатних працівників і зарплата в конвертах, лісовідновлення і боротьба  з шкідниками деревостанів… І подібних питань в людей ще вагон з тєлєжкою!!», – небезпідставно обурювався  Юрій Ройко.               Що за шлагбаумом Воротнівської дачі?

З’ясуванню  саме  цього питання був  присвячений   виїзд  нашої мобільної групи на чолі з головою Тимчасової  контрольної  комісії  з питань, що виникають у лісовій сфері Анатолієм Грицюком. В її складі член комісії, депутат  Волиньоблради від фракції  БПП  Юрій Дейна та громадський експерт, заступник директора – головний природознавець  Ківерцівського  національного парку «Цуманська пуща»   Федір  Андрійович Доридор.

Перша зупинка в  Ківерцівському  держлісгоспі. Керівник  підприємства, що оберігає  державні ліси  на чималому шматку території, зустрічає  посланців  Волиньоблради   без особливого ентузіазму. Чуємо вже звичні  питання: «На якій підставі  та  чи є направлення на перевірку?» Складається враження, що чиновник  своїм керівним рішенням: «Нікуди не пущать» захищає  свою приватну власність, а не державні ліси.
«Результату з такої розмови не буде», – стверджує  член комісії  Юрій Дейна. Ніби  вгадує ситуацію наперед. Керівник, посилаючись на зайнятість і виклик до начальства,  залишає кабінет.  Відмовляє волинським депутатам надати супроводжуючого до  заповідного урочища Воротнівська дача. Ось таке максимальне «сприяння»  для об’єктивного з’ясування ситуації в лісовій галузі.

«Лісники зустрічають нас в штики, – коментує ситуацію Анатолій Грицюк,  – це означає, що вони бояться, бо мають чого… Як депутату, мені часто телефонують небайдужі волиняни. Розповідають про кричущі порушення,  тіньові схеми вирубок в результаті яких знищується наше найбільше народне  багатство – ліс, який має служити не одному поколінню волинян».

Їдемо самі. Ось і  ботанічний заказник  Воротнівська дача. За інформацією Анатолія Грицюка  саме тут облаштовується  новий маєток для лісових бонз  – Волинська Швейцарія.

Місцина тут дійсно мальовнича.  Мирна і тиха зелена крона лісу,  чисте  повітря і така жадана прохолода. Змійкою  біжить у глиб  нова дорога з твердим покриттям. Але  її перегороджує шлагбаум і пильна працівниця – виявляється це – головний  лісничий Воротнівського лісництва.

«Туди не можна автомобілем, – каже симпатична білявка, – літо, пожежонебезпечна ситуація».
«Ми  пройдемось півтора кілометра, раз  не можна», –  вирішує Анатолій Грицюк.

Ще й кілька кроків не ступили новою дорогою, як  назустріч нам мчить комфортабельна іномарка.  Наш громадський експерт  Федір Доридор пояснює, що за кермом головний інженер ВОУЛМГ. Авто зупинилось на кілька хвилин і помчало до Луцька. Очевидно, свої не створюють пожежні небезпечні ситуації. До слова, поки ми  йшли  лісовою асфальтівкою, нас неодноразово  обганяли різні автомобілі. Легкові, буси, вантажівки. Свої, яким тут їздити можна.

«Бачите, яка хороша  дорога, – не раз повторював очільник  Тимчасової  комісії Анатолій Грицюк, – не у кожному селі є такі. Та й навіть міські вулиці не всі так вимощені».

               Волинська Швейцарія, фінська сауна, а звірини немаєЩоб побачити мальовничі краєвиди цієї заповідної місцини варто було подолати шмат шляху. В низині блистить  озеро, височину вкривають зелені шати дубів, осик та лісової гущавини. Ніби, як у Софіївці, дивишся, щоб побачити  таємничий грот чи античну  скульптуру.  Натомість  урочище  осучаснює   модернова  сауна з добротного дерев’яного  бруса  під екологічно чистим дахом з очерету.  Недоброзичливці стверджують, що очерет – не волинський, привізний.  Та й вартує така  екологічно чиста  покрівля, як стверджують все ті ж джерела, кругленьку суму – 10 тисяч доларів. По різні боки від сауни зводяться такі ж добротні дерев’яні котеджі. В найбільшому, біля якого працівники селекційного центру озеленюють територію, тут, кажуть,   має бути будинок лісника.  Активно працюють будівельники. Поспішають.

Доріжки між об’єктами вимощені дубовими обрізками, наче в  екс-резиденції  Януковича.  А на високу гору, до альтанки, яку теж покривають очеретом,  веде дерев’яна доріжка. Високо, аж дух захоплює!  Хлопці, які чаклують біля неї, кажуть, що тут дійсно буде гарно. Але чи побачать цю красу звичайні працівники ВОУЛМГ, які реально працюють на  фінансовий добробут лісового управління, зокрема, і пасіку, і молодий садок та інші сучасні принади   Воротнівської дачі?  Питання так би мовити риторичне.

Територія заповідна.  Про це нагадують плакати. «Не  витоптуй ягідники!»  – написано на одному.«Бережіть  звірів!», – це вже заклик на іншому, який поруч з супер-сучасним котеджем.   Будівельники собі працюють, гуркотять вантажівки, а звірина побігла в далекі,  тихі та безпечні  місця.

«Бачите, ось це каналізація, труби ще не прикриті землею. Вона веде від сауни. Цікаво чи проводилась  тут державна екологічна експертиза і куди виводитимуться стоки. І фундаменти бетонні під будинками, які не можна тут зводити», – говорить наш експерт від громадськості  Федір Доридор.

Побачене вражає нас  усіх.  Київським чиновникам, які сюди їздитимуть раз в пів року сподобається. Колись  у Воротневі відпочивали високі чини Компартії, тепер нова  національна еліта. Чи знає про це волинська громада!

«Скільки грошей витрачається марно, – не стримує свої думки Анатолій Грицюк, – скільки  деревини  пропадає. Тут проблема підлогу в спортзалі сільської школи поміняти, грошей не вистачає. А на такі забаганки є фінансування і   найголовніше –звідки ці гроші ?»

Вже пізніше громадський експерт  Федір Доридор проінформував, що за документами тут ще в 1978 році  створений  ботанічний заказник «Вортнів». І національне законодавство на стороні природо шанувальників. А не тих, хто винищує споконвічну красу.

«Потрібно більше гласності з приводу цього будівництва.  А то все утаємничено навіть  в самій системі лісової галузі . Чи є погоджений проект чи його немає, доцільність такого будівництва? Зараз скрута, скорочення людей в системі лісового об’єднання . Говорять, що з тисячі лише сто офіційно працевлаштованих залишилось. Інші – тіньові працівники.  Громадськість має знати про це  і реагувати відповідним чином, як і на вирубку прадавніх дубів», – коментує ситуацію  Федір Доридор.

 

Не стримує свого обурення побаченим і голова Тимчасової комісії Волиньоблради  Анатолій Грицюк.

«Ліси –не власність злодіїв. Вони – багатство нашої  волинської громади. За ініціативою саме нашої фракції РПЛ створена ця важлива комісія, бо корупція в лісовій галузі зашкалює, мене про це інформують  небайдужі волиняни, – пояснює свої подальші дії Анатолій Грицюк . – Оце отримав відповідь з ВОУЛМГ. Складається враження, що обласні керівники і ті, що в районах – змовились.  Перевіряти нас не маєте права, – кажуть? А чому? То ж апелюємо до громадськості. Потрібна допомога волинян, бо не всі знають, що робиться в темному волинському лісі: там – тіньові схеми і кричущі розкрадання.  І Волинська Швейцарія – для обраних на території  ботанічного заказника… З яких джерел іде фінансування? Віримо в підтримку громадськості  і те, що гуртом можна докорінно змінити ситуацію на Волині. Чи не так, волиняни? Чекаємо вашого небайдужого реагування.»Прес-служба Волинської ТО РПЛ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів