Програма “Доступні ліки”. Перевірка луцьким осередком РПЛ аптек міста

Як ми вже знаємо, у квітні 2017 року в Україні стартувала нова соціальна програма «Доступні ліки», ініційована Радикальною партією Олега Ляшка. МОЗ оприлюднила правила використання програми та список ліків , які можна отримати безкоштовно або за незначну сплату власних коштів. Це медичні засоби для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми. Відшкодування вартості ліків буде проводитись комунальними закладами охорони здоров’я в межах виділеного обсягу державних коштів відповідно до умов договорів із аптечними закладами.
 Луцька міська організація Радикальної партії Олега Ляшка провела перевірку та опитування аптек, які беруть участь у програмі «Доступні Ліки». З аптекарями спілкувалися виконуючий обов’язки голови міського осередку Андрій Токаренко, члени міської організації РПЛ Віктор Смітюх та Олександр Лукашевський .

Минуло 3 місяці з початку програми, тому можна вже говорити про результати. Обійшли 14 аптек у місті, які підтримують програму, почули як позитивні відгуки, так і скарги людей, а саме: чому ліки повністю не безкоштовні, чому запустили програму, а препарату немає навіть за незначну ціну тощо. На нашу думку, для пенсіонера з мінімальною пенсією ця «незначна ціна» є насамперед суттєвою, тоді чому у випадку, коли люди згідні доплачувати власні кошти, препарату немає?На 10 липня ситуація така: МОЗ пообіцяв нові списки «Доступних ліків» з 1.07.2017 року, а цих списків  ще немає, в той же час заборонив видачу медичних препаратів за старими списками з 30.06.2017. Питання полягає у тому: як Українці на сьогодні мають отримувати ліки відповідно до соціальної програми?

Погодимося з тим, що це великий крок назустріч людям, які не мають достатньо грошей, а завдяки цій програмі вони мають змогу безперебійно приймати необхідні ліки, комбінувати препарати тощо. В той же час потрібно відповідальніше відноситись до програми, її правил та наших Українців!

Прес-служба Волинської ТО РПЛ