Фермер з Нідерландів отримав Всесвітню продовольчу премію за культивування високоврожайних сортів овочів

Фермер з Нідерландів отримав Всесвітню продовольчу премію за культивування високоврожайних сортів овочів

Лауреатом Всесвітньої продовольчої премії 2019 р. став нідерландський овочівник Саймон Грот, який брав участь у розробленні та культивуванні високоврожайних сортів овочів з підвищеною стійкістю до хвороб.

На церемонії нагородження, яка відбудеться 17 жовтня, Саймон Грот отримає $250 тис.

Ініціатива засновника насіннєвої компанії East-West Seed Саймона Грота дозволила створити орієнтовану на дрібні господарства індустрію насіння тропічних овочів в Азії, Африці та Латинській Америці.

Використання насіння овочівника поширилося у Філіппінах, Таїланді, Індонезії і всій Південно-Східної Азії. Завдяки цьому близько 200 млн фермерів поліпшили своє матеріальне становище.

У 2019 р. нідерландця визнали переможцем престижної премії за роль у розширенні прав і можливостей для мільйонів дрібних фермерів у понад 60 країнах, які завдяки якісному насінню змогли отримати вищі доходи у своєму бізнесі.

Сам лауреат вважає, що світ може побороти голод завдяки вдосконаленню сортів овочевих та інших культур.

«На місці цього нідерландського фермера міг би бути і наш український селекціонер-аграрій. Адже в нашій країні працює чимало талановитих людей. Але влада не зацікавлена фінансувати науковців, які своєю працею можуть прославити нашу країну. Адже продовольча проблема в світі є дуже актуальною і над її вирішенням працює багато людей, які ставлять собі особливо благородну ціль – побороти голод у світі саме завдяки виведенню високоврожайних сортів овочів та зернових. Команда Радикальної партії цінує і підтримує таких національних самородків і зробить все можливе, щоб і надалі вигризати кошти  в уряду для підтримки наших аграріїв-науковців. Адже тоді українські фермери не лише отримають нові можливості для розвитку завдяки якісному насінню, що не боїться хвороб. Але й наша держава стане лідером з експорту продовольства», – підсумував керівник Радикальної партії на Волині Володимир Кравценюк.

Американські захисники природи навчились виробляти папір з відходів пшениці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів