Фракція РПЛ підтримала всі законопроекти, спрямовані на зміцнення обороноздатності української армії

Завдяки голосам депутатів РПЛ парламент ухвалив цілу низку важливих законів у сфері соціального захисту військових і ветеранів АТО:Додаткові дні відпустки. Закон №2442-VIII, набрав чинності 27.06.2018 року.  Щорічна відпустка для військовослужбовців, відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин, які надаються в особливий період під час дії воєнного стану, тепер будуть надаватись без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

Вдосконалення окремих питань виплати одноразової грошової допомоги іноземцям. Закон №2409-VIII, набрав чинності 16.05.2018 року. Встановлено однаковий розмір ОГД для всіх військовослужбовців, в тому числі для іноземців, які на законних підставах проходять військову службу в ЗСУ за контрактом. Виплата родині в разі загибелі військовослужбовця-іноземця тепер становить 1 321 500 грн. (750 прожиткових мін.). Розміри виплати при встановленні інвалідності військовослужбовцю-іноземцю становить: I група – 704 800 грн (400 прожиткових мін.); II група – 528 600 грн (300 прожиткових мін.); III група – 440 500 грн (250 прожиткових мін.). В разі часткової втрати працездатності – 123 340 грн (70 прожиткових мін.).

Деякі питання проходження військової служби. Закон №2397-VIII, набрав чинності 23.06.2018 року.  Тепер військовослужбовці, які уклали контракт «до кінця особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію» та вислужили не менше 24 місяців, за їх бажанням можуть бути звільнені з військової служби не пізніше як через 3 місяці з дня набуття такого права. Законом також надано право залишатись на військовій службі військовослужбовцям, які отримали травми, поранення чи інші ушкодження здоров’я під час участі в бойових діях. Також Законом скасовано необґрунтовані обмеження щодо служби жінок у військовому запасі, тепер граничний вік перебування в запасі для жінок, як і для чоловіків становить 60-65 років (залежно від звання).

Пенсія у разі втрати годувальника. Закон №2377-VIII, набрав чинності 22.06.2018 року. Законом передбачено право на отримання пенсії у разі втрати годувальника не тільки для вихованців, учнів і студентів навчальних закладів до досягнення ними 23-х, але й для курсантів, слухачів військово-навчальних закладів. Раніше діти загиблих (померлих), які є курсантами чи слухачами військових вищих навчальних закладів були позбавлені можливості отримувати пенсію у разі втрати годувальника, що було дискримінацією та порушенням їхніх прав.Питання встановлення інвалідності. Закон №2318-VIII, набрав чинності 06.04.2018 року.  Законом передбачено, що інвалідність встановлюється безстроково особам, у яких ампутовано кінцівки, особам з інвалідністю, у яких строк переогляду настає після досягнення пенсійного віку, а також у разі наявності анатомічних дефектів, інших необоротних функцій органів і систем організму. Законом також передбачено, що у разі якщо особа, яка звертається для встановлення інвалідності, не може прибути на огляд (переогляд), то такий огляд (переогляд) здійснюється вдома або в лікувальному закладі, в якому перебуває особа.

Забезпечення права на безкоштовну освіту. Закон №2300-VIII, набрав чинності з 01.01.2019 року.  За чинним законодавством учасники бойових дій можуть отримати підтримку від держави на здобуття професійно-технічної та вищої освіти освіти. Однак скористатися пільгою можна лише до досягнення 23 років. Вікове обмеження не дозволяє більшості учасників бойових дій використати надану пільгу. Тепер воно зняте. Законом також розширено коло учасників бойових дій та їхніх дітей, які мають прав на державну цільову підтримку для здобуття професійно-технічної та вищої освіти у державних та комунальних навчальних закладах. Зокрема, особам, які брали безпосередню участь в АТО у складі добровольчих формувань, що в подальшому були включені до складу Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, учасникам бойових дій на території інших країн та їхнім дітям.

Виплата компенсації військовослужбовцям за піднайом житла. Закон №2288-VIII, набрав чинності 21.03.2018 року. Відповідно до Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» право на отримання компенсації за оренду житла передбачено лише для осіб офіцерського складу. Сержанти змушені сплачувати оренду житла зі свого житлового забезпечення, що негативно впливає на мотивацію до проходження військової служби. Закон передбачає надання компенсації за піднайом (найом) житла для військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу.


Важливо, що Лідер РПЛ добивається від Уряду збільшення фінансування армії та забезпечення достойними соціальними пакетами їх родин.