Головна вимога РПЛ до держбюджету – підвищення мінімальних зарплат та пенсій

Головна вимога РПЛ до держбюджету – підвищення мінімальних зарплат та пенсій

18 жовтня Верховна Рада у першому читанні ухвалила та відправила на доопрацювання урядовий проект державного бюджету на 2019 рік. Олег Ляшко та команда  РПЛ добилися, щоб в  проект  бюджету до другого читання  були внесені  поправки, які стосуються важливих соціальних параметрів. На цьому наголосив народний депутат України Андрій Лозовий.
«За всі роки незалежності в Україні не було соціального бюджету, бо країна ніколи не мала ані Президента, ані Уряду, які б турбувалися про громадян і розвиток економіки. Тому що влада завжди дбає виключно про власні інтереси, офшорні рахунки і своє збагачення. Команда РПЛ пропонує такі зміни до держбюджету, які дозволяють розвивати економіку, відновлювати робочі місця і подолати бідність. Бюджет наступного року має працювати на українців і вирішення їхніх соціальних проблем»,- підкреслив  Андрій Сергійович.За словами народного депутата, головні вимоги Олега Ляшка та фракції  РПЛ  у Верховній Раді  наступні:  підвищити мінімальну зарплату до 6 тисяч грн., а мінімальну пенсію  – до 3,5 тисяч грн. Відновити безкоштовне харчування дітей у школах. Збільшити фінансування програми «Доступні ліки» з 1 до 2 мільярдів грн., з яких 1 мільярд  грн. спрямувати на безкоштовні ліки для онкохворих.

«Наша політична сила  переконливо настоює на збільшенні  заробітних плат. Адже  сьогодні 4 мільйони українців отримують мінімальну зарплату у 3 723 грн., яка не може задовольнити їхні елементарні потреби. Запропоноване Урядом підвищення мінімальної зарплати в наступному році до 4 173 грн. є недостатнім, адже такий рівень доходів все одно не дасть можливості людям жити нормально. Тому  наша команда  вимагає від Уряду встановити мінімальну зарплату на рівні 6 тисяч грн.. на місяць. Це дасть можливість автоматично на 1 тисячу грн.  збільшити розмір мінімальної пенсії, яку сьогодні отримують колишні колгоспники та чорнобильці. Зробити це цілком реально, якщо ставити в пріоритет інтереси українців, а не йти на поводу МВФ» »,- зазначив народний депутат.Керівник РПЛ на Волині Володимир Кравценюк, своєю чергою, додав, що  мінімальна пенсія не може бути нижчою за прожитковий мінімум. Вона повинна становити 3 500 грн.

«З 1 липня мінімальна пенсія в Україні складає 1 435 грн. Вижити на ці копійки неможливо, адже сьогодні реальний прожитковий мінімум складає близько 3 600 грн. Це найменша сума, яка потрібна людині на місяць, щоб задовольняти свої елементарні потреби. Коли мінімальна пенсія у 2,5 рази менша за прожитковий мінімум, мільйони пенсіонерів живуть на межі голоду. Вони місяцями не бачать ані сиру, ані масла, ані молока, а м’ясо їдять лише на великі свята – Різдво чи Великдень. Досить латати дірки в бюджеті за рахунок найбільш вразливих категорій громадян. Команда РПЛ зробить все, щоб якість життя громадян принципово змінилася»,-  підсумував Володимир Кравценюк.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів