Кількість дрібних аграріїв в країні зменшується

Кількість дрібних аграріїв в країні зменшується

За 7 років в Україні на 10 тис. зменшилася кількість фермерів, з яких більшість працюють у тіні та навіть здають свою землю в оренду холдингам. За даними НААН, в Україні із 43 тисяч фермерських господарств 70% з працює у тіні.

«Існує величезна проблема з розвитком кооперацій і фермерства загалом. За всі роки ми не досягли рівня виробництва сільгосппродукції в Україні, який був у 1913 р. Тоді був зовсім інший устрій, по-іншому використовувалася земля фермерами, які справді дбали про неї й жили за цей рахунок», — повідомляють у НААН.

Керівник Радикальної партії на Волині Володимир Краценюк  висловив свою думку з приводу того, чому скорочується кількість українських фермерів.

«Селянин, одноосібник – головний годувальник нашої країни. Команда Радикальної партії виступає за те, що земля має належати справжнім господарям, переходити у спадок від батька до сина і вже багато зробила на підтримку вітчизняного фермерства, ініціювавши важливі зміни до Конституції. Чому зникають дрібні аграрії в наших селах, чи працюють в тіні або їдуть до Польщі, залишивши землю?  Бо немає реальних механізмів підтримки фермерства.

За словами голови обласної організації РПЛ, наші діти звичайних корів скоро бачитимуть лише на картинках.

«Звідки вони візьмуться?! –  Нормальної закупівельної ціни на молоко нема, дотацій на корів нема, пасовища забирають. Ми пропонуємо, щоб держава безкоштовно давала фермерам доїльний апарат, охолоджувач, мінімум 5000 гривень платила на голову худоби, тоді досхочу матимемо якісного молока. А також вимагаємо заборонити ввезення пальмової олії, яку бодяжать в пляшки замість молока. Ще одноосібникам потрібна техніка, дешеві кредити на її придбання, податкові канікули хоча б на 5 років, щоб молочна спілка чи фермерське господарство могло зміцніти. Потрібні реальні механізми захисту, і цього для наших годувальників доб’ється лише РПЛ. В наших рядах є багато фермерів – депутатів місцевих громад, як Василь Коляда, Надія Скрицька, які реально працюють на землі і знають як нагодувати країну. А ще забезпечити роботою інших мешканців сіл через створення кооперативів та спілок на рівні сільських громад», – підсумував Володимир Кравценюк.

Шкідлива “пальма” в українській молочці, а ціни на молоко падають.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів