Команда РПЛ добивається, щоб земля належала українському фермеру

Команда РПЛ добивається, щоб земля належала українському фермеру

20 вересня ВР підтримала та направила до Конституційного суду законопроект Олега Ляшка та РПЛ № 6236 . Документ пропонує закріпити в Конституції право власності на сільськогосподарські землі виключно за фермерами – громадянами України. На цьому наголосив народний депутат України Андрій Лозовий.
Таким чином, Олег Ляшко та команда Радикальної партії добиваються, щоб в Конституції назавжди було записано, що земля належить українському селянину; щоб будь-яка влада проводила політику виключно в інтересах українського фермера.«Днями 267 народних депутатів проголосували та направили на експертизу до Конституційного суду законопроект  № 6236. В ньому Олег Ляшко та наша команда  пропонують зафіксувати  в  41-й статті Основного закону, що основою аграрного устрою України є фермерське господарство. Таке формулювання означає, що право власності на землю матимуть виключно фермери – громадяни України. Ці зміни має розглянути Конституційний суд, після чого ВР остаточно затвердить їх спочатку простою (226), а потім конституційною (300) більшістю голосів», – розповів Андрій Лозовий.

Народний депутат України зазначив, що земля – єдиний цінний актив, який ще залишився у власності простих людей. Тому сьогодні 5-6 наближених до влади великих агрохолдингів у будь-який спосіб намагаються задарма відібрати у селян земельні паї. Вони не гребують нічим і часто вдаються до відвертого криміналу та рейдерських захоплень.«Влада розказує, що вільна купівля та продаж сільськогосподарської землі врятує та збагатить українських селян. Це брехня. В українських селян немає грошей не лише на землю, а й навіть на добрива. Тому землю скуплять за копійки великі агрохолдинги та транснаціональні корпорації, які можуть брати у своїх банках кредити під 0%»,- підкреслив Андрій Лозовий.

«Наш вітчизняний  фермер  спроможний не тільки працювати на землі, але й годувати країну.  Він  живе на цій землі, обробляє її і дбає про неї.  Забезпечує роботою себе та односельців. А якщо він створить сімейну ферму, кооператив, то й сплачуватиме податки до бюджету місцевої громади. Тому  команда РПЛ виступає за підтримку  малих господарств, одноосібників, повернення пільгового режиму оподаткування ПДВ. Тримає людина корову у дворі – 5 тисяч гривень дотацій отримує. Хоче селянин ферму побудувати – 50% компенсації вартості будівництва має.  Вся державна політика має вестись в інтересах розвитку фермерства.  Цього вимагає  наша політична сила. В сусідній з нами Польщі 1,5 мільйони фермерів. Минулого року вони продали товару на 30 мільярдів євро, а ми – на 3 мільярди доларів, в десять разів менше. Потрібно, щоб українці отримали землю і господарювали на ній, а не шукали заробітків за кордоном»,- зазначив керівник РПЛ на Волині Володимир Кравценюк.«Олег Ляшко та наша фракція вимагають від ВР якнайшвидше ухвалити пропоновані нами зміни до Конституції. Визначивши раз і назавжди, що господарем на українській землі є український фермер, ми заб’ємо осиновий кілок у груди олігархів і транснаціональних глитаїв, які хочуть забрати в українського селянина землю. Ці зміни до Основного закону – такі ж важливі, як і законопроект №9037  про внесення змін до Конституції щодо стратегічного курсу України в ЄС та НАТО, за який ВР проголосувала того ж дня, 20 вересня. Бо це – питання національної безпеки України», – підсумував Андрій Лозовий.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів