Команда РПЛ Волині: «Нас усіх об’єднує спільна пам’ять і спільна відповідальність – розповісти правду про трагедію Голодомору нашим дітям і внукам»

Команда РПЛ Волині:  «Нас усіх об’єднує спільна пам’ять і спільна відповідальність  – розповісти правду про трагедію Голодомору нашим дітям і внукам»

Волинь і вся Україна згадує сьогодні жертв  Голодомору та політичних репресій. Нас  об’єднує  спільний біль, спільна пам’ять, спільна історія і – спільна відповідальність – розповісти  правду про трагедію Голодомору, репресії тоталітарного режиму нашим дітям і внукам.
Лише вдумаймось – в 1933 році, в розпал Голодомору   щохвилини  вмирало 24 українці,  від голоду  загинули мільйони людей.  Волинського історика і краєзнавця Григорія Гуртового, вихідця із Східної України врятували вже від повоєнного голоду милосердні  волиняни. Як і багатьох інших його земляків, з якими у той важкий час  Волинь  ділилася хлібом.

Двадцять  третього  червня 1941 року  в Луцькій в’язниці енкаведисти розстріляли дві тисячі безневинних селян і городян – в’язнів Луцької тюрми. Свідки тих злочинів – Микола Куделя та Григорій Гуртовий залишили нам свої спогади . В них – жахлива  правда, яку  так довго замовчували представники  тоталітарного режиму.Пам’ять волинян – хліборобів, робітників, інтелігенції, яких знищили енкаведисти, вшанував і Лідер  Радикальної партії Олег Ляшко, який у червні цього року побував на місці злочину.

Згадаймо у своїх  молитвах всіх українців – жертв Голодомору. І запалімо поминальні свічки в скорботному єднанні.  Вічна їм пам’ять!

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів