Лохина: найбільш популярна ягода для інвестицій в Україні

Лохина: найбільш популярна ягода для інвестицій в Україні

Лохина залишається найбільш популярною ягодою для інвестицій в глобальному масштабі. За темпами закладки нових плантацій лохини Україна вийшла на друге місце в світі. Лише у 2018 р. в Україні було закладено від 700 до 1000 га нових плантацій лохини.

За площами лохина, вже обійшла таку традиційну ягоду як малина. За останні 12 років лохина з нішевого, маловідомого продукту, перетворилася в одну з основних ягідних культур. У структурі комерційних площ зараз лохина на 3 місці після чорної смородини і суниці садової.

Перші тестові плантації лохини були закладені в 2007 р. на Вінниччині. Станом на 2018 р. площі під ягодою вже сягають 2,2 тис. га. Окрім цього, в Україні продовжує працювати програма з підтримки садівників — часткова компенсація вартості посадкового матеріалу.

Якщо порахувати в розрізі площ, то в минулому сезоні за рахунок держбюджету було профінансовано закладку більше 900 га ягідних плантацій, з них майже 60% або 512 га — це лохина.

На першому місці за площами під лохиною в ​​Україні знаходиться Житомирська область. За нею йдуть Волинь і Київська область.

«Волинь почала вирощувати лохину однією з перших в Україні. Але чи під силу втілити в життя цей надзвичайно вигідний бізнес-проект звичайному одноосібнику в нашій області. Чи кільком фермерам, які могли об’єднатись в кооператив і тим самим заробляти і для себе, і для своєї громади, перераховуючи туди податки, створити нові робочі місця. Адже робочих рук в селах не бракує.  Поки це під  силу лише великим аграрним холдингам. Адже підтримка держави такої  прибуткової справи як розвиток ягідництва ще мізерна. Компенсується лише частина витрат на посадковий матеріал. Спілкуючись з фермерами, які самотужки вирощують ягоди, щоб якось заробити, бачимо, що їм не вистачає дешевих кредитів, дотацій, холодильного обладнання. Радикальна партія має власний план економічного розвитку, її фракція визнана найбільш ефективною за реалізацією новаторських законопроектів. Наша команда, яка в ході парламентської кампанії зміцниться новими людьми, обов’язково доб’ється схвалення новим парламентом, важливих для нашої країни економічних ініціатив»,- підсумував заступник керівника Радикальної партії на Волині Віктор Прокопчук.

Технічна конопля – це успішний трамплін для зміцнення фермерства на Волині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів