Олександра Лисак про реалізацію програми “Доступні ліки” в Луцькому районі (ВІДЕО)

Олександра Лисак про реалізацію програми “Доступні ліки” в Луцькому районі (ВІДЕО)

На жаль, на величезну територію Луцького району та понад 63 тисячі мешканців виявилось лише 8 аптек, половина з яких – аптечні пункти. Із них 2 у смт. Торчин – аптека та аптечний пункт ДВТП «Волиньфармпостач» і ТзОВ «Волиньфарм», вони беруть участь у програмі.
Аптечний пункт Торчинської районної лікарні відмічає , що програма користується попитом, люди рекомендують своїм близьким та знайомим, тому тепер у день може бути до 60 рецептів. «Дуже добре, що програма діє у стінах лікарні, адже при екстрених випадках за ціни як правило не думають, а вони часто перевершують здоровий глузд», – каже старший фельдшер Торчинського пункту екстренної медичної допомоги.У Луцькій районній поліклініці аптечний пункт Тзов «Волиньфарм», що теж бере участь у програмі, обслуговує від 30 до 50 осіб , які звертаються за «Доступними ліками».

Єдиний аптечний пункт ПП Новосад З.Я. у с. Підгайці теж бере участь в урядовій програмі, тому що для приватників це дійсно рідкість, а на поставлене запитання «Чи ви б хотіли брати участь у програмі?» – відповіді уникали.

Підсумовуючи, можна сказати, що люди обізнані і задоволені, проблем із постачанням затверджених у програмі ліків практично немає через невелику кількість аптек району. Проте є одна величезна проблема:  хоча і є Фапи та амбулаторії на місцях, але там немає ні аптек, ні програм , ні ліків, тому людям похилого віку, які частіше за все користуються цими препаратами, немає можливості ні фізичної, ні матеріальної дістатись до Луцька чи Торчина, вони просять фельшерів та знайомих, щоб ті купили чи перепродали хоч щось. Це питання неодноразово порушувалось і на сільських зборах, на сесіях районної ради, але приватні підприємці та організації не хочуть братись за розширення мереж через недостатній попит, а фельшерам та медичним працівникам це часто не під силу, бо через новий податковий кодекс вони змушенні реєструвати касовий апарат.

Олександра Лисак,керівник Луцької районної організації РПЛ,

депутат Луцької районної ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів