«Мусимо навчитися чути себе українцями»

Сьогодні, двадцять сьомого серпня цього року виповнюється 162 роки  від дня народження Івана Франка – знакової  постаті в українській та світовій культу­рі, політиці.
Великий  поет, філософ, громадський діяч, ідеолог національної демократії. Також – співзасновник та голова першої української політичної партії – Русько-Української радикальної партії. Він тричі балотувався від РУРП до галицького сейму та австрійського парламенту, але влада  перешкоджала,  ставила українському політикові  всілякі перепони.

Ще за життя Іван Якович здобув титул «галицького Шевченка», «вели­кого Каменяра» та «українсько­го Мойсея».Важливо, що друкована спадщина  письменника на­лічує 50 томів.  І це лише третина написаного. Йо­го доробок українською, ні­мецькою, польською, ро­сійською, болгарською мовами за приблизними оцінка­ми – кілька тисяч творів.

«Наш український Мойсей  вірив у неминучість національно­го відродження, в те, що  українці будуть господаря­ми у «своїй хаті» і на «сво­їм полі», «у народів вільних колі». Або згадаймо інший його крилатий вислів: « Нам пора для України жить» з поезії «Не пора». Цей вірш був заборонений і за польської, і за радянської влади. Але його рядки надихали на боротьбу з поневолювачами справжніх українських патріотів. Франкові твори стали улюбленими для  багатьох з нас: поеми – «Мойсей»; «Панські жарти», «Іван Вишенський», чудові  повісті «Борислав сміється», «Захар Беркут», «Перехресні стежки»; драматичні твори «Кам’яна душа», «Украдене щастя» та  інші»,- підкреслив керівник Радикальної партії на Волині  Володимир Кравценюк.«Справжній титан праці, засновник  Радикальної партії. Його справу сьогодні продовжує велика команда – Радикальна партія, її Лідер Олег Ляшко, партійці, які входять до нашої Волинської організації. Ми виконуємо його заповідь – «увесь час рухаємось вперед, не спиняючись ні на мить». Наша «земля обітована» –  могутня і сильна Україна»,- підсумував Володимир Кравценюк.