Олег Ляшко: Сьогодні – День Конституції. Але для мене це, на жаль, сумне свято.

Олег Ляшко: Сьогодні – День Конституції. Але для мене це, на жаль, сумне свято.

Лідер Радикальнї партії Олег Ляшко на своїй сторінці в фейсбук поділився думками з нагоди святкування Дня Конституції України:

“Сьогодні – День Конституції. Але для мене це, на жаль, сумне свято. Адже більшість норм Конституції у нас не виконуються.
В судах правди не знайдеш без волохатої руки!

Правоохоронні органи використовують не для захисту громадян, а для виконання політичних замовлень влади!Право українців на безкоштовну освіту, медицину, на отримання пенсій хочуть позбавити, впровадивши псевдореформи на догоду МВФ.

Надра, які за Конституцією мають служити народу, знаходяться у власності олігархів. Вони, домовившись із владою, безплатно користуються природними ресурсами та газовими розподільчими мережами, а з народу здирають останнє.

А тепер влада ще й землю хоче в людей забрати, дозволивши її продаж іноземцям. Саме тому Радикальна партія ініціювала зміни до Конституції, де ми пропонуємо зробити основою аграрного устрою держави фермерські господарства і назавжди закріпити землю за селянами.

Та чи не головною проблемою нашої Конституції є дуалізм у владі, який веде до постійного взаємопоборювання і протистояння між гілками влади. Вибудувавши в Україні існуючий державний лад, ми вигадали велосипед, який нікуди не їде! Хто може з вас сказати упевнено: хто головний в Україні – Президент, прем’єр-міністр чи парламент? Отож! Живемо наче в парламентсько-президентській республіці, а Україною фактично керує Президент, а не прем’єр. Парламентська республіка передбачає існування сильного парламенту, а у нас досі немає закону про слідчі комісії парламенту – дієвого інструменту парламентського контролю за виконавчою владою. Якщо Президент фактично керує державою, має бути механізм притягнення його до відповідальності за вчинені ним злочини, а у нас досі немає процедури імпічменту Президента і кожен, хто обіймає в Україні цю високу посаду, робить усе, щоб такої процедури ніколи і не було.

На мою думку, Україна має бути президентською республікою. Але, щоб кожен новий глава держави не прагнув стати диктатором, мають бути запроваджені дієві механізми контролю і відповідальності Президента і виконавчої влади загалом через процедуру імпічменту, слідчі комісії, погодження ключових призначень і звільнень через парламент.Та якою б не була Конституція – головне, щоб влада її виконувала. Тоді цей день стане дійсно святом.

Зустрічаю цей день в ПАРЄ. Роблю все від мене залежне, щоб у світі з Україною рахувалися!!”

Прес-служба Волинської ТО РПЛ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів