Володимир Кравценюк: “Олег Ляшко подалає вето Президента, ми збережемо наш ліс і робочі місця для волинян!”

Володимир Кравценюк: “Олег Ляшко подалає вето Президента, ми збережемо наш ліс і робочі місця для волинян!”

23 липня Президент Петро Порошенко наклав вето на закон Радикальної партії Олега Ляшка про боротьбу з контрабандою лісу-кругляка №5495. Зі слів Лідера РПЛ Олега Ляшка, його команда починає боротьбу за подолання вето Президента, який фактично кришує контрабандистів.«Волинь – це край лісів! Тому нам, як нікому, болить це питання. Вето Президента – це вкрадені в українців робочі місця і достойні зарплати! Минулого року на Волині був Олег Ляшко. Відвідав лісопереробний завод на Цуманщині. Працівники дякували йому за мораторій на експорт лісу-кругляка. Завдяки цьому роботи в них побільшало, підприємство почало оживати. Ліс має залишатися в Україні!», – прокоментував дію Президента керівник РПЛ на Волині Володимир Кравценюк.

Нагадаємо, що у 2015 році РПЛ добилася запровадження 10-річного мораторію на експорт лісу-кругляка. Але попри заборону спритні ділки і сьогодні продовжують вивозити український ліс за кордон цілими вагонами та ешелонами. Тільки за минулий рік під виглядом дров до ЄС контрабандисти вивезли 1 млн кубометрів української деревини.3 липня Верховна Рада України ухвалила новий закон Радикальної партії Олега Ляшка про боротьбу з контрабандою лісу-кругляка №5495, в якому йдеться про повну заборону на експорт дров та суворе покарання для контрабандистів – від 3 до 5 років тюрми і до 12 років за рецидив. Президент повернув цей закон назад до ВР на доопрацювання та пропонує вилучити з нього повну заборону на експорт дров. В Адміністрації Президента кажуть, що ця заборона ніби-то порушує Угоду про асоціацію з ЄС. Проте це не відповідає дійсності: ані закон, ані мораторій, ані заборона на дрова не суперечать цій угоді. Об’єктивних підстав для вето немає.
«На мою думку, своїм вето Президент показав українцям, що влада кришує контрабанду, а контабандистам – що вони можуть спокійно “працювати” далі. Порошенко ударив “під дих” українським деревообробникам та виробникам меблів, знецінив їхні інвестиції, позбавив сировини, а українців, і в першу чергу наших волинян, – робочих місць. Його вето – це демонстрація усьому світу, що Україна й надалі залишається сировинною колонією, – зазначив Володимир Кравценюк. –Щороку Україна продає меблі та вироби з деревини на 2 млрд доларів, а сусідня Польща – на 20 млрд доларів. Отже, щороку через контрабанду лісу-кругляка ми втрачаємо 18 млрд долл, які йдуть у кишені ділків. А ще до того ми створюємо робочі місця за кордоном. Скільки наших земляків виїхало за кордон! А потім змушені купувати імпортні меблі за космічними цінами. Переконаний, потрібно боротися не за іноземні кредити, а за інвестиції в промисловість, робочі місця та доходи українців!»


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів