Олег Ляшко: «Агресору потрібно дати жорстку відсіч»

Лідер РПЛ переконав ПАРЄ стати на захист України

Негайно звільнити полонених українських моряків та розблокувати Керченську протоку – такі вимоги до Росії висунула Парламентська Асамблея Ради Європи у спеціальній Азовській резолюції. Важливий для України документ був ухвалений завдяки принциповій позиції та зауваженням Олега Ляшка, наголошують експерти.

Минулого тижня відбулося засідання Парламентської Асамблеї Ради Європи, на якому Олег Ляшко розкритикував початковий проект резолюції з українського питання через занадто лояльний до Москви тон та закликав ПАРЄ рішуче засудити російську агресію в Азовському морі. Український політик не добирав слів і прямо назвав речі своїми іменами, дорікаючи окремим представникам ПАРЄ за потурання агресору.«У резолюції – лицемірство, немає ключового – визнання захоплення наших військовослужбовців військовополоненими. Ви шукаєте різні слова, щоб уникнути визнання російської агресії, визнання того, що фактично міжнародна політика і міжнародні договори у випадку з Росією не діють. От до чого веде слабкість, пристосуванство і догоджання, коли ви намагаєтесь зупинити агресора своїми обіймами. Я закликаю Асамблею прийняти рішення, яке дозволить звільнити наших українців і зупинити агресію. Не ховайтеся від визнання очевидного факту: Путіна зупинить тільки сила. Ми повинні бути тільки разом!», – закликав європейців Олег Ляшко.

У кулуарах він терпляче переконував євродепутатів підтримати поправки від України та нагадував про 24 українських моряків, яких від листопада незаконно утримують у Росії за неіснуючі злочини.

Принципову позицію Олега Ляшка беззаперечно підтримує Володимир Кравценюк, керівник РПЛ на Волині:«Минулого тижня ми стали свідками того, як справді потрібно відстоювати позиції України. Наполегливо, принципово і дієво. Для кожного політика будь-якого рівня – це приклад для наслідування, що не можна відступати від національних інтересів ні за яких причин. Якби Олег Ляшко не добивався прийняття поправок до резолюції, то нікого б наші проблеми і не цікавили. Зрозуміло, що кожному своя сорочка ближча. До мене підходять волиняни, телефонують, просять передати Олегу Ляшку подяку за жорстку позицію і що поставив на місце російську пропагандистку Скабєєву. Ніхто не має права втручатися у внутрішні справи України і тим більше відверто брехати і перекручувати. Агресор розуміє тільки мову сили і визначеності, а не реверанси і догоджання».

В Страсбурзі Олег Ляшко також мав зустріч з генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом і  закликав його не продавати за російські гроші базові європейські цінності – справедливість та повагу до міжнародного права. Разом із президентом ПАРЄ Ліліан Морі-Паск’є лідер Радикальної партії обговорив, як за допомогою Азовської резолюції посилити тиск та Москву, аби та якнайшвидше повернула наших моряків додому.

Врешті-решт така наступальна стратегія спрацювала, визнають експерти. І за це, кажуть вони, потрібно подякувати принциповому та незручному для багатьох Олегу Ляшку. «Треба подякувати і дипломатам, і депутатам. Особливо Олегу Ляшку, який боровся в Страсбурзі за результат, відклавши всі справи», – вважає політолог-міжнародник Вадим Трюхан.

Схожу думку поділяє журналістка Яніна Соколовська. Замість пустопорожніх балачок на форумі у Давосі, як це зробили деякі топові політики, лідер Радикальної партії обрав реальне поле битви за національні інтереси у ПАРЄ, зауважила експертка.