Олег Ляшко: «Байдужість та бездіяльність влади покриває розкрадання в Міністерстві охорони здоров’я, а люди залишаються без медичного забезпечення» (відео)

«Поки ми з вами обговорюємо числа інавгурації – чиновники розкрадають мільярди на ліках від онкології, серцево-судинних захворювань. Це ті хвороби, від яких найбільше помирають українці»,- так прокоментував звіт Рахункової палати щодо ефективності використання бюджетних коштів Міністерством охорони здоров’я  Лідер РПЛ.

За словами політика,12 мільярдів гривень, виділених на медпрепарати від раку та серцево-судинних захворювань, не доходять до хворих. Як наслідок, забезпечені необхідними медпрепаратами онкохворі лише на чверть, а люди з серцево-судинними захворюваннями лише на третину.

«У той час, як мільйони українців економлять на придбанні ліків кожну копійку, на складах МОЗ гниють величезні партії життєво необхідних ліків, придбаних за бюджетні кошти, потім їх утилізовують через те, що минув термін придатності»,- підкреслив Олег Ляшко.

Політик вимагає від керівника Рахункової палати відзвітувати у парламенті про використання коштів Міністерством охорони здоров’я, а від правоохоронних органів – притягнути до відповідальності всіх причетних до розкрадання бюджетних коштів.

«Байдужість та бездіяльність влади, яка покриває ці розкрадання в Міністерстві охорони здоров’я, приводить до того, що люди залишаються без медичного забезпечення, без ліків, тяжко хворіють і помирають. Ми вимагаємо від уряду негайно прийняти рішення про звільнення Уляни Супрун з посади керівника МОЗу. І ті, хто закуповує ліки для онкохворих дітей, які непридатні для цього, або закуповує ліки, які потім утилізуються – повинні сидіти в тюрмі. За всіма цими цифрами стоять життя українців, які позбавлені можливості лікуватися», – підсумував  Олег Ляшко.

Важливо, що політик пропонує підвищити розмір допомоги при народженні дитини, щоб молоді родини не турбувались за їх майбутнє.