Олег Ляшко: «Державна допомога по догляду за людиною з інвалідністю має бути не менше мінімальної зарплати»

Олег Ляшко: «Державна допомога по догляду за людиною з інвалідністю має бути не менше мінімальної зарплати»

Збільшити видатки на соціальний захист людей з інвалідністю до 3% ВВП, облаштувати всю необхідну інфраструктуру та підняти розмір державної допомоги по догляду за людьми з особливими потребами – такими є ключові пункти  програми Олега Ляшка щодо соціального захисту людей з інвалідністю.«В Україні інфраструктура абсолютно не пристосована для людей з інвалідністю. Я внесу поправку до державного бюджету, щоб мінімум 3% ВВП держава витрачала на вирішення цих проблем. Також  відновлю контроль над тим, щоб житло, лікарні, аптеки та громадський транспорт здавалися в експлуатацію тільки тоді, коли там буде облаштована вся необхідна інфраструктура для людей з інвалідністю – ліфти, пандуси тощо»,- підкреслив Олег Ляшко.

Політик також зазначив, що сьогодні розмір державної допомоги по догляду за людиною з інвалідністю складає 200-300 гривень на місяць. Олег Ляшко змінить бюджет, щоб ця допомога була не менше мінімальної зарплати і цей догляд йшов у трудовий стаж і пенсію. Ті, хто несе все життя на собі цей хрест – доглядає за людиною з інвалідністю, повинен отримувати належну підтримку держави.

«Як у Європі ставляться до людей з інвалідністю, і як це відбувається у нас?  Там – з повагою і турботою. У нас – навпаки, ніби це не наші співвітчизники.  Спробуйте навіть у місті на візку до аптеки доїхати чи до магазина. Або піднятися на 5 поверх власного  будинку, де навіть ліфта немає. Люди просто сидять у чотирьох стінах, бо їм незручно попросити сусіда винести їх на візку донизу. Тому  Олег Валерійович пропонує змінити державний бюджет, щоб на вирішення проблем людей з інвалідністю і облаштування інфраструктури виділяли не менше 3% ВВП. Щоб у людей з інвалідністю з’явилась надія і віра», – підсумував керівник РПЛ на Волині Володимир Кравценюк.  Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів