Олег Ляшко: «Додатковий мільярд, який ми вибили, це на ліки від онкології»

Олег Ляшко: «Додатковий мільярд, який ми вибили, це на ліки від онкології»

Лідер РПЛ розповів, що боротьбу за безплатні ліки для українців він почав три роки тому, коли побачив жахливу статистику смертності від серцево-судинних захворювань – 450 тисяч людей за 2015 рік.

«Ми зареєстрували в 2015 році закон про те, щоб за рахунок державного бюджету видавати людям ліки від серцево-судинних захворювань і від діабету. Нам розказували, що ми популісти, що це неможливо. Але вода камінь точить і ми цього добилися. У бюджеті цього року на безплатні ліки було виділено 1 мільярд гривень, а у наступному за нашою пропозицією – 2 мільярди гривень. 261 препарат українці сьогодні можуть отримувати безплатно. І це дало можливість врятувати життя багатьох людей», – наголосив  Олег Ляшко.

Політик переконаний, українці повинні безкоштовно отримувати не тільки медикаменти, а й обстеження та курси лікування від важких хвороб.


«Оцей додатковий мільярд, який ми вибили, це на ліки від онкології. Тому що для людей це величезна катастрофа – вони влазять у великі борги, коли приходить ця страшна біда. Крім того, 1,9 мільярда гривень за нашою ініціативою передбачено на діагностичні обстеження. Люди сьогодні не йдуть обстежуватися, бо немає грошей: за томограф дай, за флюорограф дай, за рентген дай, за аналіз крові дай! А де взяти, щоб дати? У людей в кишені немає грошей через економічну політику влади. Тому люди не обстежуються, хвороби розвиваються, а на пізній стадії вже не можна допомогти. З нового року обстеження будуть безплатні. Вимагати гроші за аналізи буде незаконно. Повідомляйте про такі випадки мені, шановні українці, я їм руки переламаю», – підкреслив керівник фракції Радикальної партії  в парламенті.

Олег Ляшко також розповів, що бореться за зниження цін на усі лікарські препарати.
«У нас удвічі-втричі завищені ціни на ліки порівняно із сусідніми країнами, тому що немає державного контролю. Саме тому ми в парламенті зареєстрували пакет законопроектів під умовною назвою «Зробити ліки дешевшими». Наші ідеї: відновити контроль за цінами на ліки, обмежити рентабельність, скасувати ПДВ на ліки і демонополізувати аптеки. І ключове – драконівська кримінальна відповідальність за продаж фальшивих ліків. Я зареєстрував законопроект про пожиттєве ув’язнення за продаж фальшивих ліків. Ми зробимо все, щоб наші ініціативи прийняли», – підсумував політик.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів