Олег Ляшко: «Кошти на захмарні зарплати суддям йдуть з податків українців, які отримують копійчану мінімалку. Це несправедливо»

Олег Ляшко: «Кошти на захмарні зарплати суддям йдуть з податків українців, які отримують копійчану мінімалку. Це несправедливо»

26 лютого Лідер РПЛ зареєстрував законопроект №10085 щодо збалансування шалених винагород українським суддям. У ньому політик пропонує обмежити розмір окладу судді місцевого суду – не більше 25 прожиткових мінімумів, судді ВСУ – не більше 45 прожиткових мінімумів, а також скасувати регіональні коефіцієнти та знизити доплати. Це відновить справедливість в оплаті праці українців.«Сумарна зарплата судді Верховного суду України разом з коштами на оздоровлення перевищує 130 тисяч євро на рік. Це найвищий після Шотландії суддівський дохід в Європі. Загалом сума винагороди суддям Верховного суду та членам Вищої ради правосуддя в 65 разів вище мінімальної і в 27 разів вище середньої заробітної плати по Україні. Максимальна зарплата судді ВСУ і КСУ сьогодні може перевищувати мінімалку в 200 разів! Ніде в світі таких співвідношень оплати праці не існує», – переконаний Олег Ляшко.

Проблема не лише в завищених окладах, а й в шалених надбавках та необґрунтованих пільгах служителям Феміди. Закон встановлює зарплату в місцевих судах в розмірі 30 мінімумів, в апеляційних – 50, в Верховному суді – 75. Але це тільки оклад. А ще надбавки до окладу, до 80 відсотків – за вислугу років, 15-20 відсотків – за науковий ступінь, 5 і 10 відсотків – за роботу з секретними документами. Ці три надбавки в максимальному розмірі досягають 110 відсотків і більше. А ще регіональний коефіцієнт до 25 відсотків, та інші пільги, включаючи службовий транспорт, санаторно-курортне лікування тощо.

«Оплата судді Верховного суду Польщі є втричі меншою і не перевищує 105-120 тис грн., в Чехії, Латвії, Литві розмір суддівського доходу іще нижчий. Кошти на захмарні зарплати суддям йдуть з податків українців, які отримують копійчану мінімалку. Це несправедливо»,- підсумував керівник фракції РПЛ.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів