Олег Ляшко: « Новий меморандум з МВФ – це план «заморозки» української економіки»

Лідер Радикальної партії вимагає перекласти та негайно оприлюднити новий меморандум з МВФ, текст якого влада приховує від українців. Цей документ визначає економічну політику України на наступні 5 років і фактично є пактом про зовнішнє управління економікою нашої країни.

«Заради чергового кредиту влада погодилась розпродати державні підприємства, віддати право на закупівлю ліків міжнародним компаніям, підвищити ціну на газ і зменшити обсяг субсидій. Я категорично проти такої політики»,- підкреслив політик.Саме 18 грудня 2018 року МВФ затвердив нову програму кредитування для України “Stand-by” на загальну суму 3,9 мільярда доларів . Про неї керівництво держави домовилося з МВФ ще у жовтні.

«Оприлюднені документи – це фактично пакт про зовнішнє управління українською економікою, чіткий план того як не дозволити Україні фінансово впасти, але і не дати жодного шансу економічно піднятись. Економічне зростання буде повністю заморожене, а ВВП на душу населення і далі лишатиметься одним з найнижчих в Європі»,- розповів Олег Ляшко.

За словами політика, в МВФ передбачають, що на фоні 3-відсоткового росту ВВП, імпорт дедалі більше випереджатиме експорт – торговельний дефіцит зросте з -12 до -16 мільярдів  доларів до 2023 року. Прямі іноземні інвестиції в наступні 5 років залишаться на нинішньому мізерному рівні 1,7% ВВП – при таких показниках Україна буде інвестиційно дефіцитною, економічно слабкою і залежною від іноземних кредитів. І навіть перекази заробітчан не врятують ситуацію – платіжний баланс залишиться «в червоній зоні», надалі девальвуючи гривню та знецінюючи доходи українців.«По суті  – це план «заморозки» української економіки. При цьому, підписавши новий меморандум, українська влада зобов’язується іще підняти ціни на газ (чергове підвищення тарифу на 15% відбудеться 1 травня), не встановлювати податкових стимулів, розпродати держпідприємства, а в наглядові ради тих, що залишаться, призначити більшість незалежних членів (як правило, це іноземці)»,- продовжив керівник фракції РПЛ в парламенті.

Попри значний спротив в Україні, влада офіційно повідомляє МВФ, що готує законодавство про ринок сільськогосподарської землі і навіть не приховує, що проводить відповідну цілеспрямовану інформаційну кампанію в ЗМІ. Фактично, вона  зомбує людей, обіцяючи їм «золоті» гори із продажем землі. А насправді все це робиться на вимогу МВФ, а не для того, щоб українські селяни мали роботу, зарплату і достаток.

«Нинішня влада компрадорів разом з МВФ нав’язують українцям бідність, залежність, еміграцію і приниження! Українці заслуговують на протилежне – нові робочі місця, відновлення промисловості, розвиток економіки, відчуття впевненості, гідності і перспективи у власній країні! Тому я зроблю все, щоб реалізувати ці українські пріоритети, які зроблять нашу країну сильнішою, а кожну українську сім’ю багатшою! Українці не будуть заручниками влади, яка залишає їх без перспективи»,- підсумував Олег Ляшко.

Сьогодні саме МВФ виступає проти другого рівня пенсійного забезпечення українців.