Олег Ляшко: «Щоб відновити мир на Донбасі, Україна має стати сильною державою»

Олег Ляшко: «Щоб відновити мир на Донбасі, Україна має стати сильною державою»

Політик розповів про основні пункти плану  щодо повернення окупованого Донбасу.

«Щоб відновити мир на Донбасі, Україна має стати сильною державою, а не перебувати під зовнішнім впливом, як зараз. Потрібно укласти пряму військову угоду про союзництво з США, переглянути антиукраїнські Мінські домовленості, і перш за все – відновити контроль на кордоні з Росією і вивести з окупованої частини Донбасу російські війська. Лише після цього можна вести мову про вибіркову амністію для учасників незаконних терористичних угруповань, які не вбивали українців», – наголосив Олег Ляшко.«Будапештський меморандум не виконується, тому що ми слабкі і ходимо по всьому світу побираємося за кредитами. Президент Порошенко літає до Америки, щоб отримати два старих вживаних катери 40-річної давності замість того, щоб відновлювати заводи і суднобудування в Україні. До Києва приїжджає віце-президент США Байден, більше 40 хвилин виступає у парламенті і жодного слова не говорить про Будапештський меморандум. Їде президент України до Генасамблеї ООН і теж жодним словом не згадує про Будапештський меморандум», – продовжив народний депутат.

За словами  керівника Радикальної партії на Волині Володимира Кравценюка, саме Олег Ляшко – автор звернення Верховної  Ради  до Конгресу США про укладення прямої військової угоди між Україною і США. Вперше парламент проголосував за нього у квітні 2017 року. І за ці два роки Президент Порошенко тричі був в Америці, але жодного разу не підняв це питання.

«Олег Валерійович каже, що сьогодні ніхто, крім нас, українців, не зацікавлений у тому, щоб повернути території, бо країна перебуває під зовнішнім впливом. З одного боку – російські війська на Донбасі, з іншого боку – іноземні посольства роздають команди. А страждають від цього українці. Для того, щоб повернути мир, треба в першу чергу прибрати зовнішнє управління Україною. Ані в Мінську, ані в Вашингтоні, ані в Москві, ані в Брюсселі не повинні розказувати нам, якою має бути Конституція, яка повинна бути мова, яким має бути державний устрій. Всі бачимо, що, то поляки, то румуни, то угорці нам висувають претензії, тому що ми слабкі і дозволяємо, щоб з нами так говорили. Влада щодня розказує про хороші результати міжнародних санкцій. А як же бути з будівництвом «Північного потоку-2»,  яке  вже не зупиниться? Німці нам розказують про санкції, а самі будують транзит в обхід України. Наші партнери-французи розказують про санкції, а Президент Франції Макрон їде у Москву і підписує угоду на півтора мільярди євро на розробку шельфу Арктики у Росії. Ось і всі санкції. Через те Олег Ляшко переконаний, що тільки згуртувавшись, українці зможуть зупинити війну»,- підкреслив Володимир Кравценюк.

Про жодне примирення з агресором на Донбасі не може йти мови. Але там в окупації залишилися 4 мільйони українців.

«Багато наших людей просто не змогли звідти виїхати фізично, бо у старшому віці, з інвалідністю чи їм немає, куди їхати. Багато людей виїхали на початку агресії, а потім повернулися, тому що вони нікому не потрібні, їм немає де жити, заробляти і годувати дітей. Тому треба розділити: мільйони громадян України, які перебувають під російською окупацією, і російські окупаційні війська, які стріляють з російських «Градів», танків і зброї. Амністія для терористів, які вбивали людей – неможлива. Перш, ніж говорити про амністію та примирення, треба відновити контроль за кордоном, територією і вивести російські війська. Амністія може бути застосована для людей випадкових, які піддалися впливу, але не вбивали»,- завершив Олег Ляшко. Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів