Олег Ляшко: «Ці вибори – це бій за землю»

Олег Ляшко: «Ці вибори – це бій за землю»

Лідер Радикальної партії  побував на Волині. В  Рожище його багато розпитували про землю: чи дозволять її продавати, і що то буде.

«Чорна хмара насувається на Україну», – так коротко і влучно Олег Ляшко окреслив ймовірне майбутнє нашої країни, якщо стара і нова влада, об’єднавшись в новому парламенті, дозволять продаж землі іноземцям на догоду МВФ.

Реалізація цього плану не лише зробить українців батраками, але й призведе до громадянського протистояння, застеріг Лідер Радикальної партії.

За інформацією політика, Володимир Зеленський вже пообіцяв світовим лідерам і кредиторам запровадити в Україні ринок землі.

«Цей план – це початок громадянської війни не лише в селі, а й у всій Україні. Хто купить землю? В українських селян грошей нема, тому сюди прийдуть іноземці з мішками грошей, яким дають кредити під 0,5% річних. Виснажать чорноземи в погоні за швидкими заробітками, отруять грунт хімікатами, потруять бджіл, худобу, бо коли не своє – то не шкода. Іноземцям не треба інфраструктура в селі, вони не будуть проводити туди газ і воду – це означає, що село вимре і мільйони селян залишаться без роботи. Ніхто із тих, хто сьогодні рветься до влади, не знає, як живе село. А Радикальна партія знає і не дасть їм продати українську землю та вбити село», – наголосив Лідер РПЛ.

Олег Ляшко розповів, яку альтернативу пропонує його команда.

«Пріоритетом має бути не продаж землі іноземцям, а подолання бідності, відновлення виробництва і агропереробки в селі. Тоді мільйони українських заробітчан, значна частина яких із села – повернуться додому. А ті власники паїв, які хочуть продати землю – нехай продають її за ринковою ціною до Державного земельного банку. Пай має коштувати не менше 30 тисяч доларів, а під Києвом – від 50 тисяч. Ці парламентські вибори – це бій за землю. Ми маємо виграти цей бій, щоб земля годувала українську націю!», – звернувся Ляшко до людей.

Лідера Радикальної партії підтримує і Володимир Кравценюк, волинянин, керівник Волинського обласного осередку РПЛ. «Не землю продавати треба, а можливості для фермерів створювати! – переконаний Володимир Кравценюк. – Перш за все треба виконати те, що від нас чекають люди – дати можливість фермерам розвиватися. Тоді і землю не схочуть продавати. Бо не від ситого життя люди її змушені продавати, а від зубожіння, щоб на життя гроші мати, дітям помогти».

Володимир Кравценюк наводить приклад, як європейські країни піклуються про фермерів, і пояснює, чому українці не мають можливості розвиватися: «Підприємство в Польщі чи Німеччині може взяти кредити під 1-2%. В Україні взагалі неможливо взяти кредит для малого підприємця, тому що він тільки починає свою справу і ніхто не хоче йому той кредит давати. Подивіться на лізингові програми в Польщі – якщо ти фермер і маєш 30 гектарів землі, ти можеш взяти трактор і працювати. Наш фермер мусить назбирати ці кошти, купувати цей трактор і на ньому працювати. Тоді, як поляк вже має трактор, працює, заробляє гроші. Від того ми стаємо неконкурентними і не заробляємо. Натомість радикальна партія пропонує реальний план відродження села. Команда РПЛ зареєструвала чіткий закон «Купуй українське, плати українцям». Там прописано, що треба робити, щоб фермеру у Волинській області не доводилося скошувати малину, бо литовці і поляки вирішили собі ціни знизити».

Нагадаємо, Лідер Радикальної партії є також ініціатором змін до Конституції, в яких пропонує зробити основою аграрного устрою країни фермерські господарства, а не латифундії, щоб земля належала тим, хто на ній працює. Окрім того, Олег  Ляшко хоче скасувати плату за переоформлення землі на дітей. І вимагає платити за оренду паїв не менше 15% на рік.

Тамара Коваль

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів