Олег Ляшко: «Україна на Сході бореться за всю Європу»

Політик вважає резолюцію ПАРЄ лицемірною

Засудити агресію Росії в Азовському морі та визнати захоплення нею 24 українських військових моряків – лідер Радикальної партії Олег Ляшко на сесії ПАРЄ у Страсбурзі закликав європейців припинити загравання з Росією та не ховати голови в пісок. Політик зауважив, що запропонована резолюція ПАРЄ не називає речі своїми іменами: агресора – агресором, наших захоплених моряків – військовополоненими.

«У резолюції – фактично лицемірство. Немає ключового – визнання захоплених наших військовослужбовців військовополоненими. Ви шукаєте різні слова, щоб уникнути визнання російської агресії, визнання військовополонених, визнання, що міжнародні договори у випадку з Росією не діють. От до чого ведуть слабкість, пристосуванство і угодовництво, коли ви намагаєтесь догодити і думаєте, що ваші обійми зупинять агресора. Вони навпаки, його тільки розпалюють, і сприймаються як слабкість», – сказав Олег Ляшко з трибуни ПАРЄ.

На думку українського політика, агресора зупинить тільки сила. А розмови про політику умиротворення щодо Росії – міф і трата дорогоцінного часу.

«Росія наших військовополонених судить, як кримінальних злочинців, і світ закриває на це очі. Ви шукаєте аргументи, щоб знайти діалог. Який може бути діалог між вовком і вівцею? Агресором і жертвою?», – сказав Олег Ляшко.

Політик незадоволений діями європарламентаріїв – на його думку, ПАРЄ явно переживає кризу і готова проміняти свої принципи – верховенства права, державного суверенітету і прав людини – на гроші Росії, країни-агресора.
Дії Олега Ляшка в ПАРЄ прокоментував керівник РПЛ на Волині Володимир Кравценюк: “Принципи зараз намагаються розміняти на гроші, на лояльність. А повинна бути відповідь. Жорстка, тверда, рішуча. Щоб не було спокуси далі вчиняти злочини. І ми стали свідками того, як справді потрібно відстоювати позиції держави попри все. Якби Олег Ляшко не добивався прийняття поправок до резолюції, то нікого б наші проблеми і не цікавили. Зрозуміло, що кожному своя сорочка ближча. До мене підходять волиняни, телефонують, просять передати Олегу Ляшку подяку за жорстку позицію і що поставив на місце російську пропагандистку Скабєєву. Ніхто не має права втручатися у внутрішні справи України і тим більше відверто брехати і перекручувати. Агресор розуміє тільки мову сили і визначеності, а не реверанси і догоджання”.

Олег Ляшко твердо налаштований на жорсткий захист українських інтересів – адже однієї резолюції ПАРЄ явно недостатньо: «Європейці забули, що таке боротися. Ми пропонуємо вдихнути нове життя в ПАРЄ, щоб вона реально захищала права людини, підтримувала демократію у світі й жорстко давала відсіч узурпаторам. У цьому моя місія тут».Що ж до Керченської протоки, то там треба встановити міжнародний контроль, переконаний політик. Тоді Росія не зможе влаштовувати провокації, а українські підприємства будуть безперешкодно вивозити свою продукцію.

Політик різко розкритикував чинну українську владу, яка замість відстоювання національних інтересів намагається догодити всім сторонам.

«Події в ПАРЄ ще раз доводять: європейці думають тільки про себе. Це приклад для нас, українців. Ми маємо дбати виключно про національні інтереси. Бути сильними, щоб не побиратися, а самим давати руку допомоги іншим. І ключ до нашої сили – сильна економіка, віра у свої можливості та радикальна зміна політики як на міжнародному фронті, так і всередині країни», – підсумував Олег Ляшко.

Ірина Хоменко