Олег Ляшко: «Україна стане незалежною, коли інвестуватимемо гроші в розвиток видобутку власних енергоносіїв, альтернативної енергетики»

Знизити тарифи на газ – цілком реально, якщо збільшити видобуток власних енергоносіїв. Дорогий імпортний газ потрібно замінити на власне вугілля, торф та електроенергію. Натомість влада не вкладає достатньо коштів у розвиток альтернативних джерел енергії і тим самим прирікає Україну на ще більшу енергозалежність. На цьому наголосив Лідер Радикальної партії.«В Україні 2 млрд. тонн розвіданих запасів торфу, а торфовидобувної галузі немає. Вона знищена, бо влада сиділа на імпортній газовій трубі, заробляла мільярди і прирекла Україну на газову залежність, за яку розплачується сьогодні кожна українська сім’я. Вирішити цю проблему можна за рахунок збільшення видобутку власного газу, вугілля, торфу та альтернативних джерел енергії. Це дасть можливість вдвічі знизити тарифи, а не грабувати українців»,- підкреслив політик.

За словами кандидата в Президенти, влада віддає мільярди доларів за російське вугілля, коли українські шахтарі голодують, бо не отримують зарплати.

«Якщо влада може заплатити 3 млрд. дол. російським шахтарям, то чому вона не може ці гроші віддати українським шахтарям на Волині, Донеччині, Дніпропетровщині, Луганщині? Чому за рахунок коштів українських платників податків  має фінансуватись робота шахтарів в Росії, Америці чи ПАР? Наших шахтарів треба забезпечити роботою, бо це зарплати, податки, робочі місця і енергетична незалежність країни. Якщо ж влада і надалі годуватиме закордонних шахтарів, то Україна ніколи не позбудеться енергозалежності»,- переконаний  Олег Ляшко.

«Цьогоріч 4 млрд. грн. виділено з бюджету на дотації шахтарям. Крім того, чимало коштів виділяється їм на допомогу. А у шахтарів все одно грошей немає, і вони по півроку не отримують зарплати, бо немає інвестицій у розвиток вугледобувної галузі. Це неправильна політика, яка призведе до того, що ми будемо залежні не тільки від імпортного газу, а й від імпортного вугілля. Вже сьогодні 40% вугілля Україна завозить із-за кордону при тому, що ми маємо запаси вугілля на 500 років»,- продовжив політик .

Тому Олег Ляшко пропонує змінити цю політику і всі ці мільярди доларів інвестувати в розвиток вітчизняних галузей вугледобування, торфовидобування та альтернативної енергетики. Тоді Україна стане реально незалежною.

Важливо, що Лідер РПЛ та його команда зроблять все, аби повернути закон про престижність шахтарської професії.