Олег Ляшко: «Українські шахтарі голодні сидять, а ми російське вугілля купуємо!»

Маючи запаси вугілля на 500 років, Україна продовжує імпортувати його з-за кордону. Це неприпустимо, вважає Олег Ляшко. Політик вимагає віддавати пріоритет українському вугіллю, інвестувати у власний видобуток і створювати робочі місця українським шахтарям.

Дізнавшись про намір влади продати енергетичну компанію «Центренерго», Лідер Радикальної партії обурився: чому в умовах приватизації не закріплено зобов’язання нових потенційних власників купувати вугілля в українських державних шахт? Якщо цієї норми не буде повернуто – це означатиме, що в майбутньому нове керівництво компанії зможе знизити або взагалі зупинити закупівлю вугілля у державних вуглевидобувних підприємств, що призведе до їхнього банкрутства, застерігає лідер РПЛ. А враховуючи той факт, що око на нашу стратегічну компанію поклали одразу кілька пов’язаних з Росією покупців – не складно здогадатися, що відмова від українського вугілля буде на користь російському.

Крім етичного моменту, що купувати вугілля у країни-агресора – аморально, Ляшко звертає увагу на те, що 78 тисяч українських шахтарів та їхні сім’ї можуть залишитися без засобів до існування. За його словами, державним шахтам сьогодні й так не солодко – шахтарі по всій країні вдаються до забастовок і голодувань – а може бути ще гірше.

«Цього року в державних вугільних підприємств «Центренерго» купить менше вугілля, ніж торік. У 2017 році частка державних підприємств в поставках на ТЕС склала 57%, а за результатами 2018 року буде близько 47%. Після приватизації «Центренерго» державні шахти опиняться на межі закриття, адже втратять ринок збуту і зіткнуться з погіршенням економічної та соціальної ситуації. Стан у державній вугільній галузі і так катастрофічний, шахти зупиняються, гірники шукають кращого життя за кордоном. А ті, що залишилися, доведені до відчаю», – зазначив Ляшко.

Ситуація з шахтами на Волині також вкрай складна. Час від часу шахтарі у Нововолинську страйкують. «Волинські шахтарі вимагають виплати заробітної плати, яку не отримували декілька місяців. Вони не мають, чим забезпечити дітей. А оскільки ми – прикордонна область, то частина невдоволених умовами оплати праці виїжджає на заробітки в Європу. Така політика держави призводить до демографічної кризи в нашому регіоні. Також страйкуючі вимагають добудови копальні, яка не завершена ще з 1989 року. Якщо держава не буде дбати про власне енергозабезпечення, шахтарів, розвиток галузі, ми так і будемо вічно в кайданах олігархів і імпортерів!» – прокоментував керівник РПЛ на Волині Володимир Кравценюк.

Олег Ляшко вимагає від уряду терміново додати до приватизаційних умов «Центренерго» обов’язкову закупівлю українського вугілля – щоб у державних шахт були гарантовані замовлення, а в людей – робота і зарплата. Крім того, Ляшко пропонує вжити надзвичайних заходів для порятунку і розвитку вугільної галузі.

Політик наполягає на скороченні імпорту не лише російського, а й американського та ПАРського вугілля і створення умов для збільшення видобутку українського. Звісно, це не подобається нашим закордонним «партнерам». Так, Олег Ляшко продемонстрував лист американського посла українському прем’єру, в якому від нас вимагають не віддавати пріоритет українському вугіллю.  Цікаво, що б відповіли американці, якби наша влада надіслала їм аналогічний лист з пропозицією відмовитися від підтримки власного виробника?..Тож наша влада повинна стояти на своєму, переконаний Олег Ляшко.

«Політика має бути тільки одна – припинити придбання імпортного вугілля, купувати тільки своє вугілля,  інвестувати в робочі місця для наших шахтарів, в збільшення зарплат шахтарям, у модернізацію»,- переконаний Ляшко.