Олег Ляшко: «Влада продовжує займатись корупцією в нафтогазовій сфері, нараховуючи людям заборгованість «від ліхтаря»

«Припиніть людям  відправляти «листи щастя» з незрозумілими боргами за газ»,- наголосив Лідер РПЛ, виступаючи в парламенті.

Політик показав платіжку за газ мешканця міста Прилуки на Чернігівщині, якому нарахували неіснуючу заборгованість у 92 куби. І такі «листи щастя» отримали мільйони людей по всій країні.

«Зі всіх куточків країни мені повідомляють, що їм нарахували заборгованість то за 150, то за 200 кубів газу. Ці рахунки – це вирок всім розмовам влади про боротьбу із корупцією в нафтогазовій сфері. Влада продовжує нею займатися, нараховуючи «від ліхтаря» заборгованість, щоб потім вимикати опалення через несплату», – підкреслив Олег Ляшко.

Лідер РПЛ обурився й тим, що українці, маючи власний газ, сплачують за комуналку 60% від свого доходу. Натомість, жителі Німеччині, яка не видобуває власні енергоносії – лише 13%.

«Ми вимагаємо від уряду негайно прийти до парламенту і прозвітувати, коли припиниться грабунок людей. Коли українці перестануть отримувати ці «листи щастя» про заборгованість і влада не здиратиме три шкури за газ, який того не коштує. Ми наполягаємо, щоб парламент невідкладно розглянув зареєстрований нами проект постанови про скасування рішення уряду щодо підвищення ціни на газ. Ми вимагаємо встановити мораторій на підвищення тарифів на комуналку, а також припинити «Нафтогаз» і «Обленерго» надсилати вбивчі платіжки, які доводять українців до інфаркту», – зазначив ОлегЛяшко.

«Такі «листи щастя» про необхідність доплатити за газ чи ще щось – не рідкість сьогодні. Наприклад, волинські підприємці отримували повідомлення цього року від місцевого монополіста ПАТ «Волиньгаз». Це акціонерне товариство зобов’язувало їх за власний рахунок  придбати  прилади, які будуть автоматично дистанційно скидати дані про споживання газу. Власники  дрібних  магазинів та кафе, які споживають  малі  обсяги газу для побутових потреб, мали б затрати на ці роботи  20 тисяч гривень. Інакше потужний монополіст погрожував припинити газопостачання. Наша фракція у Волиньоблраді  захистила  малий бізнес, підготувавши відповідне звернення на адресу Уряду. Це було справжнє свавілля монополістів»,-  підкреслив керівник Радикальної партії на Волині Володимир Кравценюк.

Голова обласної організації РПЛ розповів і про те, що волиняни також неодноразово стикалися з проблемою, коли за встановлення лічильника газовики вимагали гроші.

«Ще рік тому  ми довели, що для громадян такі роботи виконуються безкоштовно. Я особисто заїхав у відділення «Волиньгазу» в райцентрі Рожище, розпитав про лічильники. Допомогли вирішити цю проблему нашій відвідувачці. Написали для людей покрокову інструкцію, розповсюдили  через ЗМІ. З рештою, минулого тижня Верховний Суд постановив, що лічильники мають встановлюватися за рахунок облгазів. Це – наша спільна перемога і  головне завдання на майбутнє – захист   інтересів наших громадян від олігархів та газових монополістів», – підсумував Володимир Кравценюк.

Як отримати лічильники безкоштовно, читайте в інструкції за посиланням: http://www.volynpost.com/blogs/2175-lichylnyky-volyngazu-i-iak-ih-vstanovyty-bezkoshtovno