Олег Ляшко: За продаж підробних ліків – довічне ув’язнення

Лідер Радикальної партії оголосив війну фармацевтичній мафії. Олег Ляшко з усією парламентською фракцією прийшов на засідання Кабміну з вимогою відправити у відставку керівництво Міністерства охорони здоров’я за образливі висловлювання на адресу онкохворих. Окрім того, політик представив свій план зі зниження цін на ліки та посилення відповідальності за їх підробку.
«Ми обіцяли хрестовий похід проти фармацевтичної мафії, яка обкрадає українців, позбавляє людей можливості купувати ліки і продає підробки. Так ось, я підписав законопроект про довічне ув’язнення за продаж фальсифікованих ліків. Не можна у людей витягати останні гроші за ліки, які до того ж є підробними. Тих, хто наживає собі мільйонні статки на бабусях і дідусях – в тюрму», – наголосив народний депутат.Олег Ляшко розповів, що не з чуток знає, якими дорогими є ліки, адже сам купує своїй мамі медпрепарати від тиску приблизно на 250 гривень щотижня. Але у багатьох людей, особливо у пенсіонерів, з якими він спілкується чи не щодня, таких грошей немає.

«Не може бути такого, що купують закордоном пачку за 5 доларів, а нам продають за 50. Накручують по 300% на одній упаковці, а платять за це українці. Має бути відновлене державне регулювання цін на ліки, найжорсткіший контроль за ціноутворенням і обмеження рентабельності. Максимум 10-20%, а не 300%», – наголосив Ляшко.Розширення програми «Доступні ліки»

Лідер РПЛ також заявив про доцільність скасування ПДВ при продажу медпрепаратів та про необхідність розширення переліку безплатних медикаментів за програмою «Доступні ліки». На думку Ляшка, в цей перелік потрібно включити ліки від онкологічних захворювань та антибіотики.

Впродовж останнього року керівник Волинської територіальної організації РПЛ Володимир Кравценюк разом із активістами та депутатами від РПЛ відвідували аптеки в усіх районах Волині для перевірки, як працює програма «Доступні ліки». У більшості районів програма діє і користується відчутним попитом, хоча у деяких місцях до неї долучилася недостатня кількість аптек.«Ініційована Олегом Ляшком програма «Доступні ліки» спрямована на те, щоб полегшити доступ людей до життєво необхідних препаратів. Передовсім «Доступні ліки» важливі для малозабезпечених, які не можуть дозволити собі дорогого лікування і водночас більш схильні хворіти, бо не мають засобів для здорового харчування і профілактики хвороб. Це логічно, що уряд мав би поширювати програму на всі категорії препаратів, від яких може залежати життя українців», – прокоментував ситуацію Володимир Кравценюк та пообіцяв, що волинський актив РПЛ і надалі слідкуватиме за тим, як втілюється програма на місцях.

Ця програма стартувала з ініціативи Олега Ляшка задля поліпшення доступу людей до медичного забезпечення.

Надія Єршова