Олег Ляшко: «Замість продажу землі пропонуємо відновити програми підтримки сільгоспвиробництва і фермерства»

«У цьому році, як і в минулому, діє мораторій на продаж землі, який ініціювала наша команда. І його обов’язково треба продовжити, бо в українців немає грошей, щоб купити землю. Натомість влада бреше, що люди збагатяться, коли буде ринок земель. Збагатяться одиниці – олігархи, які накопили величезні банки землі, а мільйони українських селян стануть ще біднішими», – зазначив Олег Ляшко на засіданні погоджувальної ради в парламенті.Також політик вимагає відновити справедливість – дати право на паї колишнім працівникам радгоспів та ветеранам праці.

«Сьогодні у підприємства «Надія» на Сумщині забирають останню надію – протягом кількох років їм не видають державні акти на землю. Кілька тисяч гектарів хочуть виставити на аукціони і залишити робітників без землі. І таких підприємств – сотні тисяч по Україні. Одні працювали у колгоспі, інші – в радгоспі. Одні землю отримали, інші – ні. Це несправедливо! Тому закликаю депутатів об’єднати зусилля і вже в лютому прийняти наш закон, який дає право на пай працівникам підприємств Академії аграрних наук, колишніх радгоспів та ветеранам праці», – звернувся до парламентарів Лідер РПЛ.

Олег Ляшко стверджує, земля має належати українцям, а не латифундистам, тому пропонує навічно закріпити її за селянами на законодавчому рівні.

«Конституційний суд підтримав ініційовані нами зміни до Конституції про те, щоб основою аграрного устрою країни визнати фермерські господарства. Я прошу поставити ці зміни на розгляд парламенту і прийняти їх, щоб назавжди зняти питання про продаж землі іноземцям на догоду влади і МВФ. Замість продажу землі ми пропонуємо відновити державні програми підтримки сільгоспвиробництва і фермерства», – підсумував  політик.