«Пенсія на дитину-інваліда мізерна…», – як живе молоде подружжя на Горохівщині (відео)

Молоді подружжя на Горохівщині говорили про свої проблеми. Як виховувати  маленьких українців, коли декретна допомога становить 800 гривень, а пачка памперсів – більш як 300  гривень? За ці гроші дитину не прогодуєш. Роботи немає, місць в садочку також. Як зводити кінці з кінцями молодій сім’ї?Проблем в батьків вистачає. Пані Наталя з села Квасів  Горохівського  району –  мати п’ятирічної дівчинки. В її доньки цукровий діабет і їй призначили інвалідність. Наталія не може піти на роботу, тому що має наглядати за дитиною: якщо вчасно не зробити укол, дитина може померти. Маленьку потрібно лікувати, міряти рівень цукру, забезпечити відповідне харчування. А пенсія від держави – трохи більше 1400 гривень. Родина докладає максимум зусиль, аби побороти важку недугу і поставити маля на ноги. Але для цього потрібно, щоб держава фінансувала затрати на лікування таких діток, як роблять це в інших європейських країна. Жінка вірить, що їй допоможе Олег Ляшко, він звертає увагу на проблеми простих людей, українських родин, які доглядають діток-інвалідів.

Наталія з села Квасів, Горохівський район, – мати п'ятирічної дівчинки. В її доньки цукровий діабет і їй призначили інвалідність. Наталія не може піти на роботу, тому що має наглядати за дитиною: якщо вчасно не зробити укол, дитина може померти. На дитину вона отримує трохи більше 1400 грн пенсії, а їй за нагляд за інвалідом дають близько 400 грн. Як на 1800 грн молода жінка з дитиною може прожити місяць?! Чоловік Наталії – інвалід, в нього хворі спина, ноги, але він змушений тяжко працювати, щоб нагодувати родину.Наталія сподівається, що Олег Ляшко зможе добитися і гідної допомоги, і харчування дітям в школах і садочках, і належної медицини для дітей.

Publiée par Політ.Волинь sur Dimanche 17 février 2019

«Я вимушено не працюю, бо змушена доглядати доньку. Вона сама собі ради не дасть. Не зможе ні пальчики проколоти, ні інсуліну вколоти. Чоловік у мене теж інвалід, у нього проблеми зі спиною, хворі ноги. Але він змушений тяжко працювати, щоб прогодувати нашу родину. Адже мені за  те, що я доглядаю дитину-інваліда держава платить неповні 400 гривень. Як мені, молодій жінці, вижити на ці гроші? В садочок я теж доньку не зможу оформити, щоб заробляти самій. Бо там не той рівень медицини. Пачка смужок для лікування коштує 420 гривень. А мені на місяць таких пачок потрібно чотири. А ще ж ліки, шприци, відповідне харчування.  Від держави допомога мізерна. Добре, що є програма “Доступні ліки”, дають інсулін безкоштовно. Але і з цим перебої: то є, то немає. А це ж не жарти, він потрібний постійно! В мене надія лише на Олега Ляшка. Він  донесе проблеми діток – інвалідів і їх батьків до влади”,- висловила свою впевненість молода мама.«Наша влада забула про 2 мільйони  українців з обмеженими фізичними можливостями, про такі родини, які все роблять, аби вилікувати своїх діток і побороти важку недугу. Тому в державному бюджеті 3% ВВП  має спрямовуватися на вирішення проблем людей з інвалідністю. Президент Олег Ляшко закріпить цю вимогу у спеціальному законі. Це дасть можливість забезпечити лікування, облаштувати інфраструктуру, пристосовану до потреб людей з інвалідністю. Тоді не буде жодного тролейбуса, трамвая чи автобуса без підйомника для людей з інвалідністю», – зазначив керівник Радикальної партії на Волині Володимир Кравценюк.

За словами голови обласної організації РПЛ, в нашій країні живе приблизно 300 тисяч людей, які доглядають за своїми родичами з різними важкими захворюваннями. Такі самовіддані батьки, як Наталя і її чоловік, що борються з важкою недугою доньки, заслуговують і підтримки, і поваги. Інші співвітчизники не віддають своїх рідних в інтернат і несуть тяжкий хрест за копійчану допомогу від держави – 200-300 грн. на місяць.

«Олег Ляшко пропонує встановити державну допомогу для них на рівні не менше мінімальної заробітної плати і зараховувати догляд за людиною з інвалідністю до трудового стажу», – підсумував  Володимир Кравценюк.