Плюси ожини: висока врожайність та гарна транспортабельність

Плюси ожини: висока врожайність та гарна транспортабельність

Ожина в рази корисніша за малину, а її врожайність вища в 4 рази. Ожина — одна з найвигідніших ягідних культур.

Таку думку під час воркшопу «Успішні історії нішевих культур» висловив Михайло Павлівський, який тримає власне ягідне господарство.

«Минулого року в середині червня ожина коштувала 185 грн/кг. Ящик — 1000 грн. Зібрати такий можна за 7 хвилин», — говорить виробник.

Сортів, за його словами, дуже багато. Сам фермер вирощує, наприклад, Лох Тей, Натчес.

«Лох Тей у багатьох не дозріває, залишається червоним. Насправді, це відбувається через вплив мікроскопічного кліща. Він поселяється в кожну ягідку і виділяє ретарданти, які зберігають ягоду «вічно молодою». Максимум ви можете встигнути зібрати перші ягоди», — говорить Павлівський.

Єдина можливість побороти шкідника — обробити кущі до розпускання бруньок. Тим же Аполло.

«Натчес більш вибагливий, але більш ефектний. Тут потрібно знати свої хитрощі, щоб ягоди не почервоніли на наступний день після збору, — розповідає виробник. — Ви можете зібрати Натчес, відправити його, і на наступний день у фурі він почервоніє. Щоб цього не сталося, ягоди після збору потрібно миттєво охолодити».

Технологія вирощування не складна. Ягода вирощується на поливі, проходить просту обрізку.

«Ожина в рази корисніша за малину. Врожайність — вища в 4 рази. До того ж, транспортабельність ожини не порівняти з малиною», — підсумував Павлівський.

Свою думку щодо розвитку ягідництва на Волині та вирощування ожини висловив керівник РПЛ на Волині Володимир Кравценюк.

«Розвиток ягідництва, зокрема, нових сортів ожини, яка користується попитом в Європі – дуже перспективний. Особливо для Волині, адже жителі області в пошуках більш оплачуваної роботи масово виїжджають за кордон. Я добре знаю, що сьогодні ягідництвом волинські фермери займаються з власної ініціативи. Бо бачать, що в сусідній Польщі аграрії, які вирощують малину, полуницю чи ожину, мають гарні прибутки. На жаль, поки вони терплять лише збитки. Знаю, що минулого року врожаї малини на багатогектарних площах навіть не збирали – ціни впала і не було куди її подіти»,- підкреслив голова обласної організації РПЛ.

Володимир Кравценюк переконаний, що для початку потрібно змінити відношення держави до аграріїв, зокрема дрібних фермерів. Про що постійно говорить Олег Ляшко та  Радикальна партія.

«З чого починати? Запровадити масштабні програми підтримки ягідництва, подбати про кредити під низькі відсотки для власної агропереробки, закупки холодильників, де можна було б зберігати ягоди. Дати дотації фермерам, компенсувати їм всі інші затрати і тоді на Волині ожину вирощуватимуть десятки фермерських господарств і кооперативів, які платитимуть податки, забезпечувати роботою вдома односельців та наповнювати бюджети місцевих громад»,- підсумував керівник РПЛ на Волині.

Важливо, що Радикальна партія розробила Антикризовий план підтримки аграріїв.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів