Рідна мова – це фундамент державності

Ухвалення законопроекту про державну мову є історичним рішенням, але його могли і не ухвалити, адже це питання опинилося у заручниках політичних амбіцій Президента. На цьому наголосив Лідер РПЛ.
«Це історичне питання було під загрозою неприйняття. І робив це Президент Порошенко. Хоча він розвішав борди по всій країні про мову – його фракція у парламенті не голосувала. Законопроект став заручником амбіцій Порошенка. Він іде на вибори і замість того, щоб говорити про роботу, зарплату, підвищення рівня життя та подолання економічних проблем, він спекулює на питанні мови»,- сказав Олег Ляшко.Лідер Радикальної партії розповів,  що Порошенко хотів ухвалити свій власний закон, щоб потім розказувати суспільству, як він дбає про українську мову. «Якщо дбає про українську мову – хай для початку у рідній сім’ї і на роботі почне говорити українською»,- зазначив політик .

«Того дня, коли був ухвалений закон про державну мову, БПП поставила парламенту ультиматум: або їхній закон підтримують, або вони взагалі не будуть голосувати. Був величезний ризик, що закон не буде прийнятий. Олег Ляшко і наша команда доклали усіх зусиль, щоб зламати опір Президента і його фракції і зробити так, щоб парламент прийняв це історичне рішення», –  наголосив народний депутат України Андрій Лозовий.Важливо, що  команда РПЛ завжди послідовно підтримувала українську мову, продовжуючи справу засновника Радикальної партії Івана Франка.

«В річницю заснування  партії з трибуни парламенту  нагадав депутатам слова нашого Каменяра: «Українська мова – то для мене такий любий домашній убір, в котрім всякий показується іншому таким, яким є, українська мова – то мова мого серця», – зазначив Андрій Лозовий.

«Наш Лідер підкреслив, що для нього, українця, питання мови не є предметом для обговорення –«народився українцем, говорю українською і помру із українською мовою». Ці слова підтримує серцем  чи не кожен житель нашої Волині. Адже мова – один з елементів міцного фундаменту нашої державності. Наші земляки берегли мову, шанували, говорили українською у важкі часи  репресій і переслідувань. Йшли  в тюрми, бо не зрікалися, що вони українці», –  підсумував керівник РПЛ на Волині Володимир Кравценюк.