Рік дії мораторію на експорт лісу-кругляка: лісівники Волині заробили 20 мільйонів гривень

Це – повноцінні наслідки політики захисту національного виробника, який став реальністю завдяки Олегу Ляшку та команді  Радикальної партії.За результатами господарсько-фінансової діяльності держлісгоспи Волинської області лише за 9 місяців минулого року отримали 19 мільйонів 719 тисяч  грн чистого прибутку, досягнувши рентабельності в 2,1% усієї діяльності, що свідчить про ефективність різних ділянок роботи менеджменту, – повідомили у прес-службі  Волинського ОУЛМГ.

Найвищого рівня рентабельності досягли  ДП «Городоцьке ЛГ» – 4,3%, отримавши чистий прибуток 2 мільйони 189 тис. грн, та ДП СЛАП «Локачіагроліс» – 6,6% (чистий прибуток – 508 тис. грн).

Високого рівня рентабельності досягли також ДП «Колківське ЛГ» – 3,7% (чистий прибуток становить 1 мільйон 850 тис. грн, ДП «Горохівське ЛМГ» – 3,5% (чистий прибуток – 822 тис. грн, ДП «Любешівське ЛМГ» – 2,9%, (чистий прибуток – 1 мільйон  28 тис. грн, ДП «Маневицьке ЛГ» – 2,9% (чистий прибуток – 3 мільйони 337 тис. грн, ДП «Ковельське ЛГ» – 2,8% (чистий прибуток – 1 мільйон  62 тис. грн.

Джерелами надходження коштів на підприємствах Волинського ОУЛМГ є дохід від реалізації лісопродукції, що за 9 місяців поточного року становить 519 мільйонів 698 тис. грн, дохід від реалізації продукції переробки – це – 392 мільйони 620 тис. грн, дохід від мисливського господарства – 934 тис. грн, дохід від реалізації іншої лісогосподарської продукції – 16 мільйонів 943 тис. грн, дохід від реалізації послуг – 11 мільйонів 318 тис. грн.«Ці прибуткові показники господарської діяльності волинських лісогосподарників  свідчать про те, що лише за перший рік своєї повноцінної дії мораторій на експорт лісу-кругляка став реальним інструментом власної політики захисту національного суверенітету, який впроваджує в життя Радикальна партія. Олег Ляшко під час публічного звіту фракції РПЛ в парламенті назвав такі цифри: за час дії мораторію інвестиції в деревообробну галузь збільшились в 2 рази, він приніс 4 мільярди гривень товарного експорту та 400 мільйонів гривень податків до держбюджету. Ще по всій країні створено сотні нових деревообробних і меблевих виробництв та тисячі робочих місць», – підкреслив керівник  РПЛ на Волині  Володимир Кравценюк.

Також, за ініціативи РПЛ, запроваджено кримінальну відповідальність за контрабанду лісу-кругляка. Це сприяє  збереженню  українських лісів, адже  його нормами передбачено і суттєве збільшення штрафів за незаконні рубки.

Більш детальніше читайте про норми нового закону та  його значення для повноцінного розвитку лісової галузі.