РПЛ вимагає від влади дати шанс на життя онкохворим українцям

Олег Ляшко та його однопартійці в  парламенті  вимагають  від влади   суттєвого збільшення фінансування програм для  лікування онкохворих українців за кордоном. Лідер та фракція Радикальної партії  будуть голосувати за відповідний  законопроект  № 8035, який гарантуватиме  оплату державою дороговартісного лікування важкохворих  співвітчизників.  Про це розповів керівник РПЛ на Волині Володимир Кравценюк.
«Народні депутати від РПЛ допомогли вибити гроші на безкоштовне лікування онкохворих українців за кордоном. Під їхнім тиском чиновники з МОЗу нарешті  спромоглися надати гарантійні листи  всім родичам хворих. 72 дні ці люди жили у наметах під МОЗом, вимагаючи гарантоване державою лікування. Не раз був в Міністерстві народний депутат Андрій Лозовий, який  вигризав ці кошти в провладних кабінетах і пізніше справедливо обурювався, що Уляна  Супрун і її підлеглі не реагують на людські трагедії і не виділяють гроші на лікування за кордоном»,- підкреслив голова обласної організації РПЛ.

«В Україні більше 1 мільйона людей мають онкологічні захворювання. Щороку  в 100 тисяч  українців виявляють ракові пухлини. Порівняно з іншими країнами, ліки в Україні коштують у 5-10 разів дорожче, бо держава не контролює ціни на них. Результат – сьогодні онкохворі залазять у борги і продають своє майно, щоб врятувати собі життя та вилікуватися. Держава повинна допомогти цим людям. У цьому році на лікування українців за кордоном держава виділила лише 389 мільйонів  грн. Ці гроші закінчилися  ще у травні, внаслідок цього, не дочекавшись допомоги від держави, вже померли 7 людей, 3 з яких – діти.  Саме тому  наша політична сила буде голосувати за новий  законопроект  про збільшення фінансування лікування онкохворих за кордоном»,- продовжив Володимир Кравценюк .Важливо, що в галузі охорони здоров’я  Олег Ляшко  вимагає від Уряду розширити перелік безкоштовних ліків за рахунок антибіотиків,онкологічних, противірусних та антианемічних препаратів. Збільшити фінансування урядової програми  «Доступні ліки»  до 2 мільярдів грн. замість 1 мільярда  грн., який запропонував Уряд у проекті державного бюджету-2019. Зі згадуваної суми на програму  «Доступні ліки»,1 мільярд грн.  має бути закладений на ліки для онкохворих.

«Лідер та Радикальна партія  добиваються  негайного  ухвалення  партійного законопроекту №8467 про кримінальну відповідальність за підробку лікарських засобів до 15 років тюрми.  Також необхідно вдосконалити патентний захист, щоб зруйнувати міжнародні картельні змови і дати нашим фармацевтам виробляти більше дешевих і якісних медикаментів.  Ще одна важлива вимога нашої політичної сили  – підняти зарплати лікарям мінімум до 25 тисяч  грн», – підсумував Володимир Кравценюк.