Спортивний фестиваль на Мальованці згуртував діток з особливими потребами

Нещодавно на базі рекреаційно-оздоровчого комплексу «Мальованка» в селищі Дубище вперше було проведено спортивний фестиваль з рекреаційних видів спорту для дітей з інвалідністю.

Підготовка спортивного заходу об’єднала зусилля Радикальної партії Олега Ляшка на Волині, Рожищенської райдержадміністрації та Рожищенської міської ради. Ідея заходу виникла у Віктора Прокопчука, заступника керівника Радикальної партії на Волині, керівника комплексу «Мальованка». Разом з Віктором Марюком, який очолює осередок РПЛ в Рожищенському районі та опікується людьми з інвалідністю в районі, вони задумали провести захоплююче дійство на свіжому повітрі для дітей з інвалідністю. І вкотре вже весь колектив рекреаційного комплексу «Мальованка» підтримав соціальну ініціативу.

На цей раз 70 юних учасників зібрались разом та спробували свої сили в рекреаційних видах спорту. Діти-спортсмени приїхали сюди з батьками з різних населених пунктів Рожищенського району: Кременця, Уляників, Любча, Рудки-Козинської та міста Рожище. Були учасники і на візочках. Чимало діток – вихованці Рожищенського навчально-реабілітаційного центру.

«На рахунку нашої команди – ще одна добра справа. Спортивний фестиваль для юних рожищан з особливими потребами. Такий захід в сільському районі області проводиться вперше. Ці хлопчики і дівчатка – вже переможці! Кожен їх виступ з того чи іншого виду спорту – це – вже перемога, впевненість у власних силах. І завдячую своїм однопартійцям, які організували для дітей справжнє свято», – підкреслив керівник РПЛ на Волині Володимир Кравценюк.

«Рік тому, під час спортивних випробувань на Мальованці була присутня наша землячка на візочку Марина Мажула. Зараз вона чемпіонка України з греблі. Виступала в Японії і саме звідси привезла на Україну золоту медаль. Я дуже задоволений, що морально і матеріально можу підтримати таких людей, які кинули виклик долі. Бо не варто недооцінювати їх потенціал. Натомість, зробити все, від нас залежне, аби наші юні земляки розвили свої таланти і стали такими людьми, які прославлять нашу Україну», – підкреслив заступник керівника Радикальної партії на Волині Віктор Прокопчук.

Більшість з юних учасників раніше лише чули про рекреаційно-оздоровчий комплекс «Мальованка», де сосновий ліс, чисте повітря. Проте, на жаль, не часто вони мають змогу здійснити далеку подорож від дому. Організаторам вдалося забезпечити умови і організувати справжнє диво. Дітки мали можливість спробувати свої сили в боулінгу, стрільбі з пневматичної рушниці, дартсі та крокеті.

До речі, спортивним арбітром одного із видів змагань – метання кеглів, був наш колега Юрій Семчук, керівник організаційного відділу команди Радикальної партії на Волині.

«Я вперше брав участь в такому спортивному дійстві. Дітки радісні, усміхнені разом співали Гімн нашої країни. Це так зворушливо і хвилююче. А потім всі змагались в кількох видах локацій. В метанні кеглів вони мали три спроби по два заходи. Хлопчики і дівчатка старались, всі хотіли показати якнайкращий результат», – поділився враженнями Юрій Семчук.

Попереду – нові перемоги

Юні переможці отримали грамоти, а всі інші учасники – смачні подарунки. Незважаючи на те, що переможцями стали не всі, ніхто не засмутився, адже навколо панувала радісна та дружня атмосфера.

У перервах між змаганнями учасники фестивалю мали можливість відпочити та поспілкуватись, спробувати смачних напоїв та солодощів, про які подбали організатори.

«Від імені наших спортсменів, їх батьків, хочу подякувати Рожищенській районній організації інвалідів, особисто Прокопчуку Віктору Миколайовичу, іншим організаторам за проведення спортивного фестивалю для наших дітей. Нам так приємно було бачити щасливі, усміхнені обличчя наших дітей, азарт, з яким вони виконували всі поставлені завдання. Сподіваюсь, що подібні заходи стануть доброю традицією для нашого міста та району», – поділилась своїми враженнями мама юного переможця з міста Рожище Данилка Ващука Вікторія Ващук.

«Сподобалось, дякуємо організаторам за чуйне серце. Мої хлопчики Стас та Рома тільки і говорять зараз про фестиваль. Як вони змагались, метали кеглі, стріляли. Обоє попали в десятку. Пишаюся ними, сини мої – молодці! Це їх перша перемога. Ще мають багато фотографій на згадку про фестиваль», – розповіла мама двох хлопчиків з села Рудка Козинська Людмила Семенюк.

«Діти з села Кремень вперше були на такому святі. Перезнайомились між собою, змагались, їм дуже сподобалось. Хотілось, щоб такий захід проводився хоча б раз у квартал, на природі. Як цей фестиваль», – зазначила жителька села Кременець Мирослава Савіцька, яка була на святі разом з донькою Мирославою.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *