Технічна конопля: успішний трамплін для зміцнення фермерства на Волині

Технічна конопля: успішний трамплін для зміцнення фермерства на Волині

Орієнтація на перспективні нішові культури, однією з яких є технічні коноплі, може стати саме тим трампліном, який забезпечить успішний старт для розвитку малим та середнім фермерським господарствам України.

Про це йшлося під час конференції «Український трав’яний агробізнес», яка відбулася за сприяння Фонду Ласка та Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.

«Вже певний час в усьому світі спостерігається значний ріст попиту на продукцію з технічних конопель. В Європі її площі останнім часом зросли в декілька разів. В Україні також намітився певний прогрес у цьому напрямку, адже тут зосереджений чималий потенціал для вирощування цієї культури, зокрема і на Миколаївщині. Ще 20 років тому тут, як і інших регіонах України, вирощували великі обсяги цієї культури. Потім цей процес різко скоротився, а сьогодні ми знову відновлюємо виробництво технічних конопель», – розповів директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець.

За його словами, в 2011 році в Україні лише два суб’єкти сільськогосподарської діяльності сіяли коноплю – на Сумщині та Волині. Адже після кампанії по боротьбі з вирощуванням нарковмісних культур, її площі різко скоротилися через те, що охорона плантацій у структурі собівартості вирощування посідала 30 відсотків.

Важливо, що з 2012 року після виходу постанови Кабміну про сприйняття коноплі як звичайної сільськогосподарської культури, ситуація змінилася. Дедалі більше сільгоспвиробників почали звертати увагу на цю культуру. Єдиною проблемою залишилося те, що для її вирощування потрібна відповідна ліцензія. Але, на думку фахівців, проблем з її отриманням на сьогодні немає.

В Україні на цей час вже налічується  4-4,5 тисяч га конопель, причому в різних областях і ця цифра постійно збільшується.

«Можливо стати успішними, вирощуючи перспективні культури. Одна з них, як переконують вчені – технічна конопля. Тим більше, на світовому ринку є попит на цю культуру. Продукти її переробки – екологічно чисті, натуральні, мають унікальні лікувальні цінності. Взуття, виробництво протеїнів, одяг з коноплі, конопляна олія мають шалений попит в Європі. І зайняти цю нішу можуть наші волинські фермери, які виявлять бажання вирощувати її. Мати прогнозований дохід, а не збитки, як минулого 2018 року  вийшло з вирощуванням малини. Ця ніша поки що обмежена, отож рухатись українським аграріям є куди. І не тільки вирощувати. Але й виробляти одяг чи ліки. І пропонувати цю продукцію в Європі. Це – чудовий шанс для наших аграрії, перспективи розвитку, зайнятість людей та, що важливо – окупність. Звучить, погодьтесь, привабливо – одяг з екологічно чистої коноплі, вироблений на Волині»,- висловив свою думку щодо цієї важливої проблеми керівник РПЛ на Волині Володимир Кравценюк.

Сьогодні більшу половину вирощеної в Україні технічної коноплі експортують за кордон. Зокрема, в Китай, Польщу, Нідерланди та інші країни світу.

Керівник РПЛ на Волині переконаний, що також і нові сорти ожини перспективні для вирощування і наповнюватимуть бюджети громад.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів