Ціни на хліб та молоко зростуть вже в травні

Ціни на хліб та молоко зростуть вже в травні

Продукти, які ми споживаємо щодня, вже в травні стануть дорожчими. Найближчим часом очікується підвищення цін на хліб і молоко в середньому на 1,5%. 

«В Україні продовжить дорожчати молочна продукція. Зараз молокосировина дешевшає, але світові ціни на молочку йдуть вгору. Тому, цілком можливо, буде невелике зростання цін на молочку, так як падає кількість поголів’я рогатої худоби. У поточному місяці вона подорожчає на 1,5%», — розповів експерт Олег Пендзин.

З приводу цін на хліб економіст зазначив, що традиційно хліб дорожчає від 18 до 24% в рік. Очікується, що в травні ціни на хліб зростуть на 2-3%.

Попереднє подорожчання хліба українці відчули на собі в жовтні 2018 року. Тоді пшеничний хліб з борошна вищого сорту і батон подорожчали на 8%, пшеничний хліб з борошна I сорту та житнього хліб — на 10%. У середньому, хлібний кошик восени став дорожчим на 9%.

Ціни на молочну продукцію в Україні поступово зростають протягом всього року. Зараз «молочка» у нас в країні коштує дорожче, ніж у країнах Європи. Якщо в Польщі за літр молока жирністю 3,2% у лютому 2019 року платили 14 грн, в Литві — 30,3 грн, то в Україні — 33 грн. Крім того, сметану жирністю 15-18% в Польщі можна купити за 44,2 грн за кг, в Литві — за 52,9 грн, а в Україні — за 61 грн.

Свою думку з приводу росту цін на основні для українців продукти харчування висловив керівник  РПЛ на Волині  Володимир Кравценюк.

«Чому дорожчає молочна продукція в Україні?  Головна причина – утримувати корів без державних дотацій збитково. Про це говорять волинські фермери, з якими я часто спілкуюсь. Вони не зацікавлені розвивати тваринництво, бо не отримують державної допомоги. Олег Ляшко та команда РПЛ не раз пропонувала Уряду запровадити дотації для всіх власників корів – фермерів та великих агрофірм в розмірі 5 тисяч гривень за кожну тварину. Щоб стимулювати розвиток цієї галузі. Бо якщо немає дотацій – селяни позбуваються поголів’я, відповідно немає і молока»,- підкреслив голова обласної організації РПЛ.

За словами Володимира Кравценюка, продавати продукцію власної переробки – вигідно. Адже від цього оживає економіка. Створюються нові робочі місця,сплачуються податки.  Для цього Уряд повинен надавати підприємствам, які спеціалізуються на агропереробці та фермерам пільгові кредити. Як у закордонних конкурентів – тобто під 2-3%, а не під 17-20%. Як у сусідній Польщі, де місцевих аграрії дотує держава. І молочка там стабільно дешева та смачна.

Керівник РПЛ на Волині навів реальний приклад, що українці можуть працювати не гірше.

«Депутат Луцької районної ради від РПЛ Надія Скрицька разом з рідними утримує сімох корів у власному присадибному господарстві в селі Буків Луцького району. Смачну молочну продукцію два рази на тиждень продає в місті Луцьку. Має постійних покупців і свою невелику, але постійну справу. Прямі дотації на кожну корову,кредити під малі відсотки,пільги на придбання фермерами доїльних апаратів та холодильників,- це можливість для родини Надії Миколаївни і сотень волинян, які сидять вдома і не мають роботи, створювати свій малий бізнес. Розвивати його і заробляти. Це не лише зайнятість селян, але й відрахування до бюджету, створення молочних спілок на селі і стимул для розвитку сільської громади»,- підсумував Володимир Кравценюк.

 Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів