Україна “недозаробляє”, хоча обсяг експорту сільгосппродукції зріс майже на чверть, – Віктор Прокопчук

За І квартал 2019 р. обсяг експорту сільгосппродукції з України зріс майже на чверть. Про це поінформувавли в Національному науковому центрі «Інститут аграрної економіки».

За даними Держстату, експорт агропродовольчої продукції у січні-березні 2019 р. склав $5,4 млрд, що на $1 млрд  (+22,5%) перевищило відповідний показник I кварталу 2018 р.

Так, за січень-березень цього року, у порівнянні з відповідним періодом 2018 р., у натуральних обсягах помітно виріс експорт зерна — до 14 млн. т (+41%), м’яса та субпродуктів — до 112 тис. т (+31%), олії — до 1,8 млн. т (+21%), залишків і відходів — до 1,9 млн. т (+19%). Зберігається тенденція збільшення поставок за кордон м’яса птиці — до 104 тис. т (+39%).

Основними ринками збуту для вітчизняних експортерів є два регіони — країни Азії та Європейського Союзу.

Рейтинг країн-імпортерів вітчизняної агропродукції за звітний період очолила Індія, яка закупила українського продовольства на $532 млн. На другому місці — Єгипет, який закупив в Україні сільгосппродукції на $464 млн.

За ними слідують Китай — $405 млн, Туреччина — $397 млн, Нідерланди — $379 млн, Іспанія — $342 млн, Італія — $215 млн, Польща — $178 млн, Білорусь — $158 млн.  та Німеччина — $157 млн.

Свою думку з цього приводу висловив заступник керівника Радикальної партії на Волині Віктор Прокопчук.

 

«Збільшення еспорту нашої сільгосппродукції доводить вкотре, що ми маємо унікальні родючі землі. Збільшення експорту – це добре, бо збільшення грошей. Але і не зовсім. Тому що це легкий шлях, і країна насправді “недозаробляє” грошей. Маємо продавати перероблену продукцію: не ягоди, а джеми, не пшеницю, а печиво і макарони. Як це роблять польські фермери, італійські аграрії і весь світ. Коли в кожному селі буде агропереробка, хлібний, ковбасний завод – тоді у селян буде робота, до села повернеться молодь, життя і дитячий сміх.  Тоді ми з успіхом звітуватимемо  про ріст експорту власної продукції, а не сировини. А скарбниця держави буде повною і цих грошей вистачатиме на соціальний захист наших людей. Ось цей принцип покладений в основу програми Радикальної партії»,-підсумував Віктор Миколайович.

Додамо, що керівник РПЛ на Волині Володимир Кравценюк переконаний, що український фермер спроможний нагодувати співвітчизників екологічно чистими продуктами.