Українська «Амазонія» – Національний природний парк «Прип’ять – Стохід» (відео)

Українська «Амазонія» – Національний природний парк «Прип’ять – Стохід» (відео)

Літо – пора відпусток і цікавих подорожей. Волинь – надзвичайно унікальний край, багатий історичними, архітектурними та природними  пам’ятниками. Один з них –  Національний природний парк «Прип’ять – Стохід».

Волинська область може похвалитися ще однією унікальною природною пам’яткою, яка так нагадує долини Амазонки, щоправда, є набагато чарівнішою та магічнішою. Національний природний парк “Прип’ять – Стохід” було створено у 2007 році та складається він із низки заказників. Загальна його площа становить майже 40 тисяч гектарів, де переплелися болота, піщані дюни та ліси. Але найбільше тут ваблять природні комплекси лабіринтів річок Прип’яті та Стоходу, якими плисти на човні – лише одне задоволення.

Природний світ парку є дуже багатим і різноманітним. Зокрема, тут можна зустріти реліктові дерева та чагарники, а більшість тварин  внесено до Червоної книги. Сподобається ця місцевість і шанувальникам співу птахів, які наповнюють місцеві ліси. Крім того, тут розляглися шість унікальних озер, які, за словами вчених, виникли ще у дольодовиковий період і є багатими на гліцерин.

Але не лише природою бере ця місцевість, припаде вона до смаку і любителям давнини, які безумовно вподобають містечко Любешів із його історичними пам’ятками XVII – XVIII століть. Перш за все, тут заслуговує уваги садиба Чарнецьких, від якої, на жаль, залишилися лише в’їзні ворота та ландшафтний парк. Також варто відвідати у цьому містечку келії Монастиря піарів (XVII століття), що свого часу був будинком колишньої монастирської школи та тут навчався Тадеуш Костюшко, та Костел і келії монастиря капуцинів (XVIII століття).

Ви вже знаєте, що музику до популярної пісні «Охрана отмєна» написав музикант з Ковеля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів