Українські ягоди можна експортувати в Сінгапур та Емірати за умови державної підтримки виробників ягід

Українські ягоди можна експортувати в Сінгапур та Емірати за умови державної підтримки виробників ягід

Асоціація «Укрсадвинпром» просить Міністерство аграрної політики та продовольства України адаптувати програму державної підтримки садівництва під ягідні підприємства, а також розширити перелік виноробних областей. Аби мати змогу експортувати ягоди, вироблені в Україні, на нові ринки – в Сінгапур та ОАЕ. Про це учасники «Укрсадвинпрому» повідомили під час прес-конференції.

«Ринки ОАЕ та Сінгапуру сприймають ягоду лише в малій упаковці – 125 г. Вручну підготувати великі обсяги ягоди по 125 г неможливо. Тому потрібні лінії оптичного сортування та пакування лохини. І було б добре, щоб ягідники могли претендувати на компенсації за купівлю сортувальних ліній», – зазначили в «Укрсадвинпромі»

Ягідні підприємства також потребують камер із регульованим газовим середовищем (РГС), які дають змогу зберігати ягоду без втрати якості до 45 днів. Так виробники зможуть продавати ягоду після сезону збирання, коли ціна буде вигідніша. Нині обсяги холодильників з РГС, передбачені програмою держпідтримки, занадто великі для ягідних підприємств.

Також зазначили, що при експорті на віддалені ринки ягідні підприємства стикаються з логістичними труднощами. Із Києва взагалі не літають вантажні літаки до ОАЕ і Сінгапуру. Максимальний розмір палети – 80 см, за тиждень до Еміратів максимально можливо експортувати 7 тонн лохини, й це без температурного режиму, тому про суниці й малину навіть не йдеться. Так само Сінгапур – туди навіть прямих перельотів немає.

Крім того, на думку учасників «Укрсадвинпрому», необхідно розширити перелік виноробних областей України, в яких підприємства можуть отримувати компенсації за саджанці винограду. Зокрема, асоціація пропонує додати до переліку західні області, де клімат і кислотність ґрунту створюють хороші умови для виробництва білих вин. Також пропонується розширити перелік сортів винограду, які входять до програми компенсації.

Свою думку щодо розвитку ягідництва на Волині озвучив керівник РПЛ на Волині Володимир Кравценюк. Саме для Волині ця проблема дуже актуальна, оскільки в регіоні вирощують ягоди – малину, лохину, смородину.

«Ягідництво – це вихід для Волині, де селяни потерпають без роботи.  Східний ринок – це вигідний напрям для українських фермерів, особливо для волинських. В нас гарний клімат і росте багато ягід. Влітку буває, що і збирати їх фермери не хочуть. Європейці мало грошей платять за українські ягоди: нашим фермерам не легко конкурувати з їхніми через дотації. А от Азія – це новий напрям і гарний шанс, тому держава має збільшити бюджетну підтримку ягідництва, надати вигідні кредити фермерам, адаптувати під них відповідні програми, допомогти з придбанням необхідного устаткування. Щоб люди заробляли і сплачували податки, кормили свої родини і розвивали країну. Ще б хотів додати, що експорт ягід – це і непогано ніби-то, проте краще б ми вже перероблену продукцію відправляли за кордон. Не ягоди, а джеми, мармелад, концентрат для соків тощо. Ось це додасть у вартості і створить робочі місця тут, в Україні. І не буде такої катастрофічної проблеми з транспортуванням», – зазначив Володимир Кравценюк.

Довідково: «Укрсадвинпром» об’єднує понад 170 підприємств із різних регіонів України.

Важливо, що Олег Ляшко переконаний, що повернути українців додому, потрібно не землю та сировину продавати, а відновлювати агропереробку.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів