Українські помідори цьогоріч втричі дорожчі, як минулого року

Українські помідори цьогоріч втричі дорожчі, як минулого року

Ціни на улюблені всіма овочі та фрукти  цього літа покупців не радують. Особливо недешево коштують помідори. Своїх, волинських ще мало, тернопільські та закарпатські томати  через негоду продавці завозять  обмеженими партіями. Тому й нарікають господині на кусючі ціни. Що стало реальною  причиною здорожчання улюблених овочів – температурні препади  чи брак робочих рук в сільськогосподарському секторі нашої країни – аналізують фінансові аналітики.

Через негоду овочі поточного року будуть коштувати значно дорожче навіть на піку сезону – у серпні. У цьому сезоні через негоду в Україні спостерігаються незвичайно високі ціни на овочі та фрукти. Особливо засмучують томати. Через зливи на Закарпатті ціни на помідори втричі дорожчі, ніж минулого року.

«Навіть на півдні ціни на помідор-сливку рекордно високі – 18 грн/кг. Таких цін у липні ніколи не було на помідор ґрунтовий», – каже керівниця департаменту» Маркетинг-Аналітика «Оптового ринку «Шувар» Тетяна Гетьман.

Зробило цей сезон овочів і фруктів в Україні особливим кілька факторів. Зокрема, позначилося скорочення виробничих площ під томати відкритого грунту на півдні.

«Протягом останніх чотирьох років переробні підприємства постійно скорочували попит на помідори відкритого ґрунту. Відповідно, фермери скорочували виробничі площі», – пояснила аналітик.

До того ж, продовжує Гетьман, на урожай і якість помідорів негативно вплинули дощі і температурні перепади. Теоретично можна було б наситити ринок тепличним помідором. Але і з цим не склалося.

«Виробничі площі під тепличним помідором теж скорочувалися. Загалом у виробничих регіонах населення виїжджає за кордон і вирощують менше. До того ж, Закарпаття постраждало через дощі – було підтоплення теплиць», – зазначає Гетьман.

Традиційно на початку серпня ціни на польові помідори знижуються. Зазвичай, в цей час у розпалі сезон консервації. Однак експерт застерігає: не варто очікувати аналогічного торішньому великого здешевлення.

«У цей період рік тому помідори вже коштували близько 7-8 грн/кг. Ми очікуємо зниження ціни, але порівняно з минулим роком вона буде все ж вищою», – прогнозує аналітик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів