Українці будуть з лісом, роботою і зарплатою

Українці будуть з лісом, роботою і зарплатою

Верховна  Рада прийняла в другому читанні  ініційований РПЛ законопроект №5495 про кримінальну відповідальність за контрабанду лісу-кругляка. Він сприятиме збереженню  українських лісів, адже  його нормами передбачено суттєве збільшення штрафів за незаконні рубки та запроваджено кримінальну відповідальність за контрабанду деревини. Про це розповів керівник  РПЛ на Волині  Володимир Кравценюк.
«Лідер Радикальної партії назвав новий закон жорстоким. Адже за контрабанду лісу винуватці можуть отримати до 12 років тюрми. До цього часу контрабандисти вивозили  український кругляк ешелонами, прикриваючи цей грабунок експортом дров. За даними Єврокомісії,  імпорт лісу-кругляка до ЄС з України – майже 500 тис. тон на рік. Потрібно було покласти цьому край. Бо такий тіньовий механізм руйнує нашу екологію, промисловість та економіку. Адже українським переробникам не вистачає сировини, люди залишаються без роботи, бюджети без податків», – підкреслив голова обласної організації РПЛ.За словами Володимира Кравценюка, конкурентам з країн ЄС вигідно бачити нас сировинним придатком. Фракція РПЛ, її Лідер Олег Ляшко постійно говорять владі про це. Як і про те, що не нові кредити нам потрібні, а впровадження власної політики захисту національного суверенітету.

Так народний депутат Андрій Лозовий під час дебатів щодо затвердження цього законопроекту наголосив, що «попускаючи контрабанду нашого лісу, влада скоює державний злочин – забирає право на нормальне життя в прийдешніх поколінь». Відрадно, що знайшлись в парламенті здорові сили, за підтримки яких Радикальна партія здобула перемогу. «Рік тому я вперше побував на найбільшому волинському підприємстві – ПАТ «Цумань». Воно працює за європейськими технологіями і постачає свою продукцію – струганий шпон, виготовлений, в тому числі, і з цінних порід деревини в 14 країн світу.  Виробничі можливості акціонерного товариства – 3 тисячі кубічних метрів деревини. Проте переробляють трохи більше половини. Був тут рік тому там і Олег Ляшко. Проблеми національних деревообробників з Волині, Житомирщини та інших регіонів України знайшли реальне відображення в новому законопроекті, який готували Лідер партії та його заступник з економічних питань Віктор Галасюк. Відтепер реальний тюремний строк світить контрабандистам, які порушуватимуть мораторій.  Разом з тим, в селищі Цумань запрацює нова лінія з виробництва лущеного шпону. Ще дві сотні волинян матимуть роботу і заробіток вдома – це в середньому 10-12 тисяч гривень. Такі реальні наслідки політики захисту національного виробника, яка стає реальністю завдяки РПЛ», – підсумував Володимир Кравценюк.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів