В Локачинському районі вшанували пам’ять загиблих воїнів УПА в 1943 році (ФОТО)

В Локачинському районі вшанували пам’ять загиблих воїнів УПА в 1943 році (ФОТО)

Локачинський районний осередок РПЛ на чолі з Михайлом Українцем 10 вересня, в неділю, взяв участь у заходах, присвячених вшануванню пам’яті загиблих воїнів УПА в 1943 році у бою з німецькими загарбниками в селі Новий Загорів. Поминальні заходи почали з панахида біля пам’ятного знаку полеглим воякам УПА. Після цього відбулося народне віче. Михайло Українець відмітив важливість таких заходів, оскільки вони не тільки зберігають пам’ять про подвиги, вчать безкомпромісному патріотизму і мужності, але й застерігають від повторення трагічних помилок майбутніми поколіннями. “Ми – нація нескорених! Це довели наші пращури, це маємо довести і ми, їх нащадки, сьогодні, захищаючи країну на Сході”, – підкреслив Михайло Українець. Історична довіка:

Новий Загорів – це невелике село, що розташоване в Локачинському районі на Волині. Головною пам’яткою села є Загорівський монастир, в якому в вересні 1943 року відбувся нерівний бій між вояками УПА і німецькими окупантами. Монастир був пунктом перетину шляхів УПА з сусідніх областей, тому мав стратегічне значення. 8-11 вересня 44 молодих бійців УПА протистояли близько 1500 солдатам німецьких військ, маючи на озброєнні лише 1 міномет та 4 кулемети.

Вояки УПА бій розпочали в окопах під монастирем, відступили згодом всередину, а коли німці почали обстріли з неба, вимушені були сховатися в монастирське підземелля. Із 44 бійців загинуло 29, ті, хто вижив, прорвали німецькі позиції з 11 на 12 вересня і знайшли тимчасовий прихисток у місцевого населення. 44 бійці УПА в цьому запеклому бою вбили близько 540 ворогів, та 700 німців було поранено.

В пам’ять про бій збереглася повстанська пісня «В Загорові на горі…». Героїчний бій відображено у повісті-хроніці Петра Боярчука «Бій під стінами храму», в поемі поета-шестидесятника Миколи Холодного «Пам’яті 29» та ліг в основу відео кліпу гурту  «Тартак» і співака Андрія Підлужного «Не кажучи нікому».

Прес-служба Волинської ТО РПЛЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів