«В Ляшка культура в серці, а Волинь – рідна» – Олег Ляшко в Колодяжному

«В Ляшка культура в серці, а Волинь – рідна» – Олег Ляшко в Колодяжному

Лідер Радикальної партії , який нещодавно відвідав Волинь, найперше завітав на гостини до Лесі Українки в село Колодяжне Ковельського району. Тут знаходиться музей-садиба родини Косачів, якому виповнюється 70 років.

Родинне обійстя геніальної поетеси,яку так люблять волиняни, квітне яскравими барвами літа, буйною зеленню і  – творчістю. Адже Леся з задоволенням приїжджала сюди, писала свої геніальні поезії, на які надихала її волинська природа, романтичні казки та перекази, які передавали їй місцеві жителі. Так і здається, що з тіні Лесиної груші вийде дядько Лев чи інший персонаж  «Лісової пісні».

Важливо, що Олега Ляшка  сюди на екскурсію запросив Володимир Кравценюк. Молодий політик, коли їздить районами, часто заїжджає в цю садибу. Це справді одне з сакральних місць на Волині – місце сили, спокою і натхнення. Саме тут ще раз усвідомлює, яка багата наша культура, яка чудова рідна мова.

Щиро поталанило жителям села Колодяжне, які полишили всі справи і чекали на улюбленого політика біля повороту до музею. Знали, Олег Ляшко обов’язково не омине їх увагою . І навіть квіти взяли з собою. Є за що віддячити народному депутату та його команді, які так завзято відстоюють інтереси селян – фермерів, сільських пенсіонерів, багатодітних сімей, сільської молоді з трибуни Верховної Ради.

Олег Ляшко відразу попрямував до людей. Щиро привітався, пригорнув до себе сільського малюка Нестора, який чекав його з бабусею.

Селянки задоволені, головне, кажуть, з їх хлопцем поздоровався.

«Для мене велика честь бути на Лесиній землі»,- каже керівник опозиційної фракції в парламенті.

Трохи пізніше ще раз  нардеп освідчиться в любові нашому краю: «В Ляшка культура в серці, а Волинь – рідна».

Червоні троянди Олег Ляшко кладе до підніжжя пам’ятника Лесі Українці разом з керівником РПЛ на Волині Володимиром Кравценюком.

«Для мене честь бути у рідному селі Лесі Українки, твори якої вчили нас любити нашу землю із самого дитинства. Ми з моїм заступником Андрієм Лозовим щороку на день народження великої поетеси відвідуємо її могилу на Байковому кладовищі у Києві. Тут же я ніколи не був, тому дуже радий, що ми нарешті сюди добралися. Хоча Леся Українка прожила всього 42 роки, її значення в історії нашої країни важко переоцінити », – зазначив Олег Валерійович.

Вперше в  цьому волинському музеї вітають народного обранця. До сьогодні, на жаль, музеєм не цікавилися політики. Мабуть, не вважають культуру значущою для розвитку країни та нації. Олегу Ляшку така байдужість болить, адже « всі ці чиновники безнадійно далекі від культури, а в  Ляшка  – рідна культура  в серці».  Тому сьогодні він тут.

«На жаль, ніхто з високопосадовців у цьому музеї не був. Це дуже неправильно – без культури не буде України. Я твердо вірю  в це і не дозволю реваншистам скасувати закон про мову та знищити нашу культурну спадщину»,- підкреслив  опозиційний політик.

«Ліси наші гомонять. Жита хвилюються. Ой, не витерплю заспіваю…» – в  сірому  будиночку  екскурсовод  Марія Чашук  цитує  поезію великої землячки.

Олег Ляшко запрошує місцевих партійців зробити в музеї  пам’ятне  фото. Поруч – заступник Лідера Андрій Лозовий, майбутній нардеп, волинянин Володимир Кравценюк, представники волинської команди та працівники музею.

Потім гість з Києва розмашисто і лівою рукою пише  у книзі відгуків: «Без культури не буде України!».

Лесин край надихає Олега Ляшка підняти тему  рідної  мови. Як не прикро, каже народний депутат, настав час знову боротися за українську мову.

«Треба берегти мову. Щоб, як писала Леся Українка, «не зчувшись», не попасти в московське ярмо. Кілька слів – то надто мало, щоб висловити своє враження від музею. Ти тут надихаєшся. Ти розумієш, наскільки унікальна українська земля»,- підсумував свій візит до Колодяжного Лідер РПЛ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів