Верховний Суд визнав: Облгази зобов’язані за свій рахунок встановлювати лічильники населенню

Встановлення індивідуальних пристроїв обліку природного газу  для населення повинне здійснюватись за рахунок операторів газорозподільних систем (ГРС). Саме в їх тарифи вже закладені відповідні витрати.

Така інформація міститься у постанові Верховного суду України від 7 листопада 2018 року, передає прес-служба суду у Facebook.

Важливо, що в квітні 2017 року позивачі звернулись до вищої судової установи держави з вимогою – визнати, що ПАТ «Криворіжгаз»  зобов’язане за свій рахунок в термін до 1 січня 2018 року встановити в їх квартирах лічильники газу.

Позивачі приєдналися до Типового договору поставки природного газу на невизначений термін, оскільки щомісяця споживають природний газ і щомісяця сплачують рахунки за таке споживання. У встановлених тарифах на газопостачання були передбачені витрати на установку індивідуальних лічильників газу, відзначили в суді.

“Криворіжгаз” зобов’язаний надавати оплачені позивачами послуги, в тому числі забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає в квартирах, в яких газ використовується тільки для приготування їжі. У рішенні сказано, що відмова від цього суперечить вимогам законодавства і порушує права споживачів.

«Відмова відповідача встановити індивідуальні лічильники позивачам протирічить вимогам законодавства, порушує їх права, як споживачів. Саме на суб’єкт господарювання – газорозподільну організацію покладено обов’язок встановлення лічильників газу для населення. І тільки вона повинна вживати заходи по залученню інших джерел фінансування цих робіт. Покладення такого обов’язку на споживачів неправомірне», – відмічено в повідомленні прес-служби Верховного Суду.

Як отримати лічильники безкоштовно, читайте в інструкції за посиланням:

http://www.volynpost.com/blogs/2175-lichylnyky-volyngazu-i-iak-ih-vstanovyty-bezkoshtovno