Віктор Галасюк: Підключення до мереж може стати безкоштовним

Віктор Галасюк: Підключення до мереж може стати безкоштовним

Скасування плати за приєднання до інженерних мереж для промислового, житлового та громадського будівництва та запровадження економічно справедливої моделі взаємовідносин між замовниками будівництва інженерних мереж та суб`єктами природних монополій – відповідні новації пропонуються нещодавньо зареєстрованим законопроектом щодо сприяння розвитку промисловості, інвестиційної діяльності, захисту та гарантування прав і законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності

(реєстр. №6671). Про це повідомив голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.Як зазначив заступник лідера РПЛ з економічної політики, революційна ініціатива внесена на виконання Антикризового плану розвитку економіки і передбачає усунення одного з найбільших інвестбар’єрів в Україні – корупційної та грабіжницької процедури приєднання до інженерних мереж, з якою стикаються всі інвестори при будівництві в промислових масштабах.

«Ми з Олегом Ляшком командою РПЛ та однодумцями запропонували ПРИНЦИПОВО НОВУ МОДЕЛЬ ПРИЄДНАННЯ ДО МЕРЕЖ (електрика, газ, вода, тепло…). Тут і прозорість технічної документації монополістів, і конкурентність підготовки технічних умов, і чіткі покрокові процедури та жорсткі санкції за їх порушення, а також найголовніше – обов’язок викупу монополістами на справедливих ринкових умовах інженерних об’єктів, створених для них інвесторами згідно наданих монополістами ТУ»,  – пояснив В.Галасюк.За словами нардепа, цей законопроект суттєво підвищить реальну інвестиційну привабливість України, адже зменшить інвествитрати через усунення корупційної складової, непрозорості і бюрократії та надмірних вкладень, штучно нав’язуваних інвесторам монополістами.

«Сьогодні інвестори як мінімум тричі “розплачуються” за свої інвестиції – у вигляді хабарів, “дарування” монополістам інфраструктури, податків з нього державі, оплати тарифів з інвестиційною складовою», – переконаний Голова комітету.

Галасюк наголошує, що від нової моделі мають виграти всі: інвестори – через економію капітальних видатків, монополісти – через збільшення обсягів споживання, громади – через інвестиції та податки, держава – через розвиток економіки та фінансову стабільність, а головне усі українці – через нові робочі місця та здешевлення продукції на полицях.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, сьогодні для того, щоб приєднати двоповерхове складське приміщення до електромережі (знаходиться на відстані 150 м від електромереж, потужність підключення 140 кВт), підприємцю в Україні необхідно витрати 281 день, проти 68 днів в Чехії, 63 днів в Туреччині, 52 днів в Швеції чи 30 днів в Сінгапурі.

При цьому вартість такого підключення в Україні за методикою “Doing Business” становитиме 638% від середнього річного доходу на душу населення (% of income per capita), тоді як в Канаді – 126%, Білорусії – 119%, Німеччині – 41%, Південній Кореї – 38%, Чехії – 25%, а в Польщі – 19%.

Прес-служба Волинської ТО РПЛ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів