Віктор Прокопчук: «Український фермер – основа держави»

Верховна Рада підтримала зміни до Конституції, ініційовані Лідером Радикальної партії. Йдеться про подання власності на українську землю. Олег Ляшко, запропонував вписати до ст.41 Конституції України, що основою аграрного устрою країни є фермерські господарства.
Українська земля годувала і годуватиме десятки поколінь українців, а не глитаїв. Про важливість всебічної підтримки селян не лише в питанні власності землі йшлося в коментарі заступника керівника РПЛ на Волині Віктора Прокопчука 12 каналу.

«Лідер  РПЛ стверджує: головним на селі повинен бути фермер, тому розпочав у парламенті процес ухвалення змін до Конституції, щоб навічно закріпити землі за українськими селянами. Ми фактично маємо країну, яка є одним із потенційних продуцентів продовольства в світі. І яка немає правового захисту свого селянина, свого виробника, свого землевласника. Дякую Олегу Валерійовичу і всім нашим колегам у Верховній Раді, що вони знайшли в собі сили  та ініціювали ці важливі зміни щодо власності на українську землю»,- підкреслив заступник керівника Радикальної партії на Волині.

«Наш дрібний національний фермер ніким не захищений. Навіть якщо взяти цьогорічну ситуацію з реалізацією  врожаю. На Волині люди виростили  багато малини, зібрали картоплю і не можуть цей врожай збути. Кілограм  ягід коштує менше його реальної собівартості. Фермери затратили кошти, вклавши їх в розвиток ягідництва. Потрібно ще й працівникам заплатити, які збирають малину.  А ціна на ягоди мізерна. Тому ягідники зараз масово  знищують, або зовсім не  збирають врожаю. Самі селяни їдуть на заробітки за кордон, щоб прогодувати родину.  Те саме з волинською картоплею. Господарі не можуть продати її за достойною ціною. І отримати гарний прибуток вони не можуть, бо монополісти  звели ціну на другий хліб до мінімуму. Вони  картоплю скуповують, заробляють, а селяни знову в програші. Підтримати дрібного товаровиробника потрібно державі, щоб зберегти  годувальника країни, її товаровиробника. Дрібний  господар на своїй землі – основа будь-якої держави. Його потрібно берегти і заохочувати», – наголосив Віктор Прокопчук.Важливо, що фермери – це найбільш консервативна частина нашого суспільства, яка дбайливо береже наші національні ознаки і нагодує світ.

«Процес ухвалення змін до Конституції, які ініціювала наша політична сила – надзвичайно важливий. Він закріпить важливу річ: земля – український ресурс. Невід’ємний. І володіти ним мають українці. В жодному разі не транснаціональні корпорації, не латифундії, за якими стоїть іноземний капітал. А наші співвітчизники, які народились на цій землі, працюють на ній і користується її плодами. В нашій країні не має реального механізму захисту селян, які отримали землю. Твердження  про те, що вільна купівля та продаж сільськогосподарської землі врятує та збагатить українських селян – неправдиве. В українських фермерів немає грошей не лише на землю, а й навіть на добрива. Вони не є реальними конкурентами на ринку землі нарівні з великими агрохолдингами. Тому має вступити в дію правовий механізм захисту власного господаря», – зазначив заступник керівника Радикальної партії на Волині.

Разом зі змінами до Конституції про аграрний устрій, потрібно ухвалити низку законопроектів на підтримку фермерства. Цього домагається від держави Радикальна партія. За словами Віктора Прокопчука, саме це дасть можливість підняти економіку країни. Створення земельного банку, доступні кредити для фермерів. Ще – повернення пільгового режиму ПДВ, дотації на сільгосптехніку та розвиток тваринництва.

«За таких реалій український господар зможе нагодувати весь світ, зробити заможним себе, сильною свою країну», – підсумував Віктор Прокопчук.