Влада повинна піднімати власну економіку, забезпечивши українців роботою

Замість того, щоб забезпечувати роботою українців, влада віддає контракти на мільярди доларів міжнародним конкурентам. Лідер Радикальної партії обурюється укладеною угодою з китайцями про постачання турбін на добудову Дністровської ГАЕС та вимагає її скасувати на користь харківського заводу «Турбоатом».

«Україна входить в п’ятірку країн світу з виробництва власних турбін. Ці унікальні турбіни виготовляє харківське підприємство «Турбоатом». На цьому підприємстві працює 5 тисяч людей, а також десятки тисяч людей задіяні на суміжних підприємствах. І замість того, щоб забезпечити харківський «Турбоатом» і українців замовленням на півмільярда доларів, уряд віддає його нашим закордонним конкурентам. Натомість, харківський «Турбоатом», провідне вітчизняне підприємство, не отримало жодної копійки від держави», – заявив Олег Ляшко.

Такими рішеннями влада прирікає українців на бідність і трудову міграцію, зазначив Лідер РПЛ.

«Хто має постачати турбіни на Дністровську ГАЕС, як не українське підприємство і заробляти на цьому контракті, як не українці? Натомість, уряд забезпечує роботою наших закордонних конкурентів, а українців прирікає на виїзд у Польщу на заробітки, бо своїм людям влада не може дати роботу в Україні. Ми вимагаємо від влади переглянути це рішення і дати замовлення харківському «Турбоатому» на добудову турбін Дністровської ГАЕС на півмільярда доларів», – наголосив політик.

Олег Ляшко стверджує, якщо забезпечити роботою вітчизняні підприємства, не треба буде ніяких міжнародних кредитів.

«Німці купують українські вертольоти «Мотор Січі», а влада на мільярд євро віддала минулого року замовлення французам на придбання вертольотів. Це так само, як із турбінами для Дністровської ГАЕС. Потім нам влада розказує, що треба брати кредити, щоб витягнути економіку. Як її витягнути, якщо ми півмільярда доларів замовлення віддаємо не харківському «Турбоатому», а китайським конкурентам, а мільярд євро замовлення віддаємо не запорізькій «Мотор Січі», а французам?», – обурився політик.

Якщо забезпечити роботою вітчизняні підприємства, не потрібно брати ніяких міжнародних кредитів. Тому після президентських виборів Олег Ляшко перегляне всі підписані міжнародні угоди і розірве ті, що забирають в українців роботу і зарплату. Якщо іноземці хочуть заробляти – нехай приводять в Україну нові технології, створюють тут підприємства і робочі місця, забезпечують українців роботою, а не за рахунок нашої сировини і робочої сили піднімають власну економіку.

Більше того, щоб унеможливити подібні абсурдні угоди на майбутнє, команда Олега Ляшка завершує підготовку до другого читання законопроекту РПЛ «Купуй українське, плати українцям». Олег Ляшко наполягає на невідкладному розгляді цього законопроекту у парламенті.

Досить Україні побиратися по всьому світу!